Turisto atmintinė
ATMINTINĖ TURISTAMS
Mieli keliautojai,
prieš planuodami savo kelionę, peržiūrėkite informaciją, padėsiančią išsirinkti Jums labiausiai tinkantį viešbutį bei kambarį, susipažinti su maitinimo tipais bei papildomomis paslaugomis, teikiamomis viešbučiuose. Taip pat čia rasite svarbią informaciją, susijusią su skrydžiais, bagažo vežimu, sveikatos apsauga kelionės metu, teisines normas, susijusias su tam tikrais kelionės aspektais.
SVARBI INFORMACIJA
Kelionės dokumentai
Prieš išvykstant poilsiauti būtina įsitikinti, kad turite visus reikiamus dokumentus, galiojančius užsienio kelionėms: asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, kelionės bilietus, draudimo polisus ir pan.
Vykstantiems į Dominikos Respubliką su savimi privaloma turėti galiojantį pasą. Tarnybinis ir diplomatinis pasai nėra tinkami dokumentai vykti į poilsinę kelionę. Įsitikinkite, kad Jūsų asmens tapatybę patvirtinančio dokumento, su kuriuo vykstate į Dominykos Respubliką, galiojimo laikas nepasibaigęs. Atminkite, kad įvažiuojančiojo į šalį asmens pasas privalo galioti ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos. Dėl išsamesnės informacijos prašome kreiptis į šalies migracijos tarnybas. Asmenims be pilietybės, turintiems leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje ir išduotą galiojantį kelionės dokumentą, atvykti į Dominykos Respubliką neleidžiama. Dokumentus kelionei (elektroninio formato lėktuvo bilietą ir apgyvendinimo viešbutyje dokumentą (voucher) Jums turi įteikti kelionių agentūros darbuotojai. Skrydžių ir apgyvendinimo informacija yra spausdinama ant vieno lapo, o visas dokumentų rinkinys išskiriamas į dvi dalis: „kopija keliautojams“ ir „kopija viešbučiui“. Dokumentus prašome saugoti iki grįžimo iš kelionės dienos.
Praradus pasą ar kitus asmens dokumentus, taip pat juos sugadinus, būtina apie tai nedelsiant informuoti TEZ TOUR atstovą. Praradus pasą ar jį sugadinus, turi būti išduotas asmens grįžimo dokumentas. Jis išduodamas Užsienio reikalų ministro 2008 m. birželio 18 d. įsakymo Nr. V-141 „Dėl Asmens grįžimo pažymėjimo išdavimo ir įforminimo tvarkos aprašo patvirtinimo” nustatyta tvarka, todėl jo išdavimas gali užtrukti, ypač jei užsienio šalyje nėra Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulato. Asmens grįžimo pažymėjimas yra skirtas tik grįžimui į kilmės šalį, todėl su juo vykti į kitas valstybes negalima. Išlaidas, susijusias su asmens grįžimo pažymėjimo išdavimu bei grįžimu į kilmės šalį, taip pat išlaidas už papildomai praleistą laiką užsienio šalyje apmoka pats turistas.
Vizos
Lietuvos piliečiams, vykstantiems trumpalaikiam, ne ilgesniam kaip 30 dienų, turistiniui vizitui į Dominikos Respubliką, viza nereikalinga, tačiau atvykus į šalį atvykimo oro uoste įsigijama „Turistinė kortelė“.
„Turistinė kortelė“ leidžia viešėti šalyje ne ilgiau kaip 30 dienų nuo atvykimo į Dominikos Respubliką dienos. „Turistinė kortelė“ kainuoja 10 JAV dolerių kiekvienam atvykusiam asmeniui. Atkreipiame dėmesį į tai, kad įvažiuojančiojo į šalį asmens pasas turi galioti ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos. Išvykimo metu gali būti taikomas 20 JAV dolerių išvykimo mokestis, kurio taikymas / netaikymas priklauso išskirtinai nuo Dominikos Respublikos įgaliotų tarnybų sprendimo. Ne Lietuvos Respublikos piliečiams migracijos tarnybų reikalavimai ir „Turistinės kortelės“ išdavimo tvarka gali skirtis. Dėl visos reikalingos informacijos būtina kreiptis į kelionių agentūrą ar atitinkamos šalies diplomatines atstovybes, konsulines įstaigas. Išsamiau www.pasienis.lt ir www.migracija.lt. Asmenims be pilietybės, turintiems leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje ir išduotą galiojantį kelionės dokumentą, atvykti į Dominikos Respubliką neleidžiama. Daugiau ir tikslesnės informacijos apie „Turistinę kortelę“ galite rasti www.dgii.gov.do/tarjetaTuristica/EN/about/Paginas/default.aspx ir teirautis Jus aptarnaujančioje kelionių agentūroje. UAB „Tez Tour“ neatsako už tai, kad neįsigijęs vizos turistas neišvyksta į kelionę, taip pat už pasienio bei migracijos tarnybų priimtus sprendimus turisto atžvilgiu bei dėl to patirtus nuostolius.
DĖMESIO! Užsienio valstybių, neturinčių bevizio režimo susitarimo su Lietuvos Respublika, piliečiams, norintiems į kelionę vykti iš Lietuvos, būtina daugkartinė (Šengeno arba nacionalinė) viza. Išsamiau www.pasienis.lt ir www.migracija.lt.
ATTENTION! Tourists, who are the citizens of Foreign countries, which do not have contracts with the Republic of Lithuania according to elimination of visas for travel to the Republic of Lithuania, when purchasing a trip with departure from Lithuania / return to Lithuania, must have a multiple entry visa (Schengen or National visa), valid not less than the duration of the trip (detailed information you can find www.migracija.lt).
ВНИМАНИЕ! Гражданам зарубежных стран не имеющим безвизового соглашения с Литовской Республикой, которые приобрели туристическую поездку, вылета / возврата из / в Литовскую Республику должны иметь многократную (национальную или шенгенскую) визу, сроком действия визы не менее продолжительности поездки/путёвки (подробную информацию можно получить www.migracija.lt).
Vaiko išvykimas į užsienį
Vykstant į kelionę su nepilnamečiais vaikais reikia laikytis Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintos vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybes, nepriklausančias Šengeno erdvei, tvarkos. Vaikas, vykstantis į kelionę, privalo turėti galiojantį pasą ir kitus dokumentus, reikalingus kelionei (bilietus, draudimo polisą). Jeigu vaikas vyksta vienas ar su jį lydinčiu asmeniu į Šengeno erdvei nepriklausančias valstybes, Lietuvos pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš tėvų arba globėjo (rūpintojo) sutikimas ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno. Vaikui išvykstant su jį lydinčiu asmeniu, sutikime turi būti nurodyti vaiką lydinčio asmens ir vaiko duomenys: vardas, pavardė, gimimo data arba asmens kodas, Lietuvos piliečio paso dokumento duomenys (numeris, kas ir kada išdavė), galiojimo laikas. Tuo atveju, kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo jis išvyksta į užsienio valstybę, nepriklausančią Šengeno erdvei, pavarde, Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnams pareikalavus, turi būti pateikiamas vaiko gimimo liudijimas (originalas arba notaro patvirtinta kopija). Vaikų grupėms vykstant į ekskursijas, turistines ar kitas keliones būtinas kelionės organizatoriaus parašu ir antspaudu patvirtintas raštas su išvykstančių vaikų ir jų lydinčių asmenų sąrašu bei šio rašto kopija. Sąraše privalo būti nurodyti išvykstančių vaikų ir juos lydinčių asmenų duomenys: vardas, pavardė, gimimo data arba asmens kodas, Lietuvos piliečio paso duomenys (numeris, kas ir kada išdavė), galiojimo laikas, taip pat kelionės organizatoriaus duomenys (pavadinimas, adresas, juridinio asmens kodas, telefona, el. paštas).
Išvykstant vaikui, kuriam nustatyta globa (rūpyba), globėjas (rūpintojas), vaikų globos (rūpybos) institucijos vadovas ar jo įgaliotas asmuo, likus ne mažiau kaip 3 dienoms iki išvykimo, privalo raštu informuoti savivaldybės vaikų teisių apsaugos tarnybą (skyrių) apie laikiną vaiko išvykimą, nurodydamas kelionės tikslą, trukmę ir šalį, į kurią vaikas vyksta. Nuo 2007 m. birželio 1 d. sutikimų vaikui laikinai išvykti į užsienio valstybes nebeišduoda Savivaldybės vaikų teisių apsaugos tarnybos skyriai. Atitinkamą dokumentą gali parašyti globėjas (rūpintojas), kurio parašo tikrumas turės būti patvirtintas notaro arba Lietuvos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno. Daugiau informacijos apie vaikų išvykimo į užsienį sąlygas ieškokite interneto svetainėje www.keliauk.urm.lt (Skyrius – Keliautojams) arba sužinokite paskambinę Valstybės sienos apsaugos tarnybai.
Šiuo metu Šengeno erdvei priklauso 25 valstybės: 22 Europos Sąjungos narės: Austrija, Belgija, Danija, Graikija, Ispanija, Italija, Liuksemburgas, Nyderlandai, Portugalija, Prancūzija, Suomija, Švedija, Vokietija, Lietuva, Latvija, Čekija, Estija, Lenkija, Malta, Slovakija, Vengrija, Slovėnija ir 3 ne Europos Sąjungos valstybės: Norvegija, Islandija ir Šveicarija.
Europos Sąjungos valstybės: Airija ir Kipras nėra Šengeno narės.
Vaiko palyda
Dėl informacijos suteikimo prašome kreiptis į Jus aptarnaujančią kelionių agentūrą.
Kai skrydį vykdo reguliariųjų skrydžių bendrovė, vaiko palydos paslaugų sąlygas prašome pasitikslinti reguliariųjų skrydžių bendrovės interneto svetainėje.
Skrydis nėštumo metu
Aviakompanijos „Get Jet Airlines“ taisyklės numato, kad nėščioji privalo turėti pažymą (anglų kalba), kurioje būtų nurodyta nėštumo trukmė ir leidimas skristi. Jei nėštumas yra vienvaisis, iki 32 nėštumo savaitės jokie keliavimo apribojimai netaikomi. Kai nėštumas yra 32–35 savaitės (imtinai), būtina pateikti gydytojo pažymą, kurios data turi būti ne ankstesnė nei 14 dienų iki skrydžio dienos. Po 36 nėštumo savaitės nėščios moterys į lėktuvą nepriimamos. Jei nėštumas yra daugiavaisis, iki 27 nėštumo savaitės jokie keliavimo apribojimai netaikomi. Kai nėštumas yra 28–32 savaitės (imtinai), būtina pateikti gydytojo pažymą, kurios data turi būti ne ankstesnė nei 14 dienų iki skrydžio dienos. Po 33 savaitės daugiavaisės nėščiosios moterys į lėktuvą nepriimamos. Prašome informuoti apie moters nėštumą (kelinta nėštumo savaitė, nepriklausomai nuo nėštumo stadijos) kelionių organizatorių tiesiogiai arba per Jus aptarnaujančią kelionių agentūrą el. pašto adresu avia@teztour.lt ne vėliau kaip likus 3 dienoms iki skrydžio. Gydytojo pažyma turi būti išduota ne anksčiau kaip 14 dienų prieš kiekvieną skrydį (t. y. tiek pirminį, tiek atgalinį). Gydytojo pažyma, jeigu yra parengta ne anglų kalba, turi būti išversta į anglų kalbą (vertimas turi būti patvirtintas vertėjo parašu) ir galioti visos kelionės metu. Jeigu Jūsų skrydį vykdantis vežėjas yra kita aviakompanija, informaciją prašome pasitikslinti pas kelionę parduodantį agentą.
Dėmesio! Jeigu skrydį vykdo reguliariųjų skrydžių bendrovė, skrydžio nėštumo metu taisykles prašome pasitikslinti reguliariųjų skrydžių bendrovės interneto svetainėje.
Atkreipiame dėmesį, kad dėl neįgalių arba judėjimo apribojimų turinčių asmenų, kuriems kelionės lėktuvu metu gali būti reikalinga speciali pagalba, sėdėjimo vietų patvirtinimo būtina susitarti su faktiniu skrydžio vykdytoju arba kelionių organizatoriumi prieš įsigyjant vežimo bilietą arba organizuotos turistinės kelionės paketą. Pažymime, kad avialinijos judėjimo apribojimų turinčiais asmenimis taip pat laiko regėjimo, klausos ar protinę negalią turinčius asmenis. Tokiu būdu, judėjimo apribojimų turintys asmenys ar jų atstovai bei atstovai vaikų, keliausiančių be suaugusiųjų palydos, privalo apie tai informuoti faktinį skrydžio vykdytoją arba kelionių organizatorių, kadangi saugumo tikslais viename orlaivyje gali skristi ne daugiau nei 2 keleiviai su judėjimo apribojimais ir 4 vaikai, keliaujantys be suaugusiųjų palydos. Atsiprašome, tačiau jei į konkretų skrydį bus parduoti 2 bilietai keleiviams su judėjimo apribojimais ir 4 vaikams, keliaujantiems be suaugusiųjų palydos, bilieto ar organizuotos turistinės kelionės Jums parduoti negalėsime.
Asmens sveikatos būklė
Tam tikrais atvejais asmens psichinė, emocinė, fizinė ar kitokia medicininė būklė gali daryti neigiamą įtaką skrydžio metu tiek pačiam turistui, tiek kartu keliaujantiems asmenims (asmenys su spec. poreikiais, širdies stimuliatoriais, kvėpavimo aparatais, širdies ligomis, besiruošiantys operacijoms ir pan.). Todėl primygtinai rekomenduojame prieš sudarant turizmo paslaugų teikimo sutartį, pasitarti su medikais ir gauti jų leidimą ar rekomendacijas dėl kelionės, kartu įvertinant galimas rizikas jos metu. Neįspėjus apie sveikatos būklę ar galimas rizikas bei nesuderinus skrydžio su skrydį vykdančiu vežėju, turistas prisiima visas galimas tokio elgesio rizikas ir neigiamas pasekmes.
Kai skrydį vykdo reguliariųjų skrydžių bendrovė, skrydžio nėštumo metu taisykles ir Bendrąsias keleivių ir bagažo vežimo sąlygas, prašome pasitikslinti reguliariųjų skrydžių bendrovės interneto svetainėje.
Skiepai
Viena efektyviausių profilaktikos priemonių nuo užkrečiamųjų ligų – skiepai. Prieš vykdamas į kelionę, kiekvienas žmogus turėtų sužinoti apie užkrečiamųjų ligų riziką ir galimas profilaktikos priemones. Pasiskiepijus tik po tam tikro laiko susidaro pakankamas imunitetas. Šis laikotarpis priklauso nuo: kokios ligos skiepijama, kiek kartų reikia skiepyti, ar žmogus nuo šios ligos buvo skiepytas anksčiau. Todėl dėl skiepų į medikus reikia kreiptis likus 4–6 savaitėms iki kelionės. Skiepytis rekomenduojama atsižvelgiant į: kurią šalį keliaujama, kelionės trukmę, gyvenimo toje šalyje sąlygas, keliautojo amžių, sveikatos būklę, ankstesnius skiepijimus, skiepų kainą.
Informaciją apie skiepus keliautojams ir profilaktinį skiepijimą, keliaujant į konkrečią valstybę, galite rasti Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centro pateiktose rekomendacijose interneto svetainėje http://www.ulac.lt/keliautojams.
Sveikatos draudimas
Prieš vykstant į kelionę, neprivaloma, bet rekomenduojama įsigyti medicininių išlaidų draudimą. Rekomenduojame su draudimo sąlygomis išsamiai susipažinti dar prieš išvykstant į kelionę. Draudimo kompanijoje, kurios draudimą įsigijote, sužinokite, kur kreiptis įvykus draudiminiam įvykiui. Be to, mes rekomenduojame susipažinti ir su kitomis finansinių nuostolių draudimo rūšimis (neįvykusios kelionės draudimas, draudimas nuo nelaimingų atsitikimų, bagažo praradimo draudimas, paso draudimas ir pan.) bei jomis apsidrausti.
Skrydžio laikai
Prieš kiekvieną kelionę būtinai pasitikslinkite skrydžio laikus. Vykdami iš Lietuvos, šią informaciją galite gauti Jums kelialapį pardavusioje kelionių agentūroje arba interneto svetainėse www.vilnius-airport.lt.
Pasitikslinti skrydžio laikus reikia ir grįžtant iš atostogų. Šią informaciją Jums suteiks TEZ TOUR atstovas, arba ją galite rasti prie viešbučio registratūros esančiame informaciniame stende ar informaciniame segtuve. Kai kuriais atvejais (dėl meteorologinių sąlygų, neleidžiančių vykdyti atitinkamo skrydžio, netikėtai atsiradusių skrydžių saugos trūkumų ir streikų, turinčių įtakos skrydį vykdančio oro vežėjo veiklos vykdymui, ir pan.) net ir lėktuvo biliete nurodytas laikas gali būti pakeistas. Prašome sekti pakeitimus.
Kai skrydį vykdo reguliariųjų skrydžių bendrovė, skrydžio laiką rekomenduojame pasitikslinti prieš skrydį (tiek prieš išvykstant atostogų, tiek prieš grįžtant) reguliariųjų skrydžių bendrovės interneto svetainėje arba oro uosto, iš kurio vykdomas skrydis, tinklapyje.
Paprastai keleiviai į oro uostą turi atvykti likus 2 valandoms iki skrydžio tam, kad spėtų laiku užsiregistruoti ir atlikti visus pasienio, muitinės kontrolės formalumus. Registracijos metu nurodomos sėdimos vietos lėktuve, todėl atvykusieji anksčiau gali pageidauti sėdėti kartu ar tam tikrose vietose.
UAB „Tez Tour“ neatsako tuo atveju, jeigu klientas pavėluoja arba dėl savo kaltės neatvyksta į oro uostą.
Dėl tikslios informacijos apie būtiną atvykimo į oro uostą laiką prašome kreiptis į Jus aptarnaujančią kelionių agentūrą.
Nepasinaudojus reguliariųjų skrydžių bendrovės bilietu skrydžiui į priekį, automatiškai anuliuojamas bilietas skrydžiui atgal.
Bagažas
Dėl informacijos suteikimo prašome kreiptis į Jus aptarnaujančią kelionių agentūrą.
Kai skrydį vykdo reguliariųjų skrydžių bendrovė, bagažo vežimo sąlygas bei įkainius prašome pasitikslinti reguliariųjų skrydžių bendrovės interneto svetainėje.
Sporto inventoriaus gabenimas
Dėl informacijos suteikimo prašome kreiptis į Jus aptarnaujančią kelionių agentūrą. Nei kelionių organizatorius, nei vežėjas neprisiima atsakomybės dėl valstybės (į kurią vykstama) oficialių institucijų ar tarnybų sprendimų ar veiksmų, susijusių su atitinkamos įrangos leidimu / neleidimu įvežti į šalį ir dėl to patirtų nuostolių.
Kai skrydį vykdo reguliariųjų skrydžių bendrovė, bagažo vežimo sąlygas bei įkainius prašome pasitikslinti reguliariųjų skrydžių bendrovės interneto svetainėje.
Naminių gyvūnų gabenimas
Dėl informacijos suteikimo prašome kreiptis į Jus aptarnaujančią kelionių agentūrą.
Kai skrydį vykdo reguliariųjų skrydžių bendrovė, gyvūnų gabenimo taisykles prašome pasitikslinti reguliariųjų skrydžių bendrovės interneto svetainėje.
Draudimai įvežti gyvūną ar augalą (jo dalį arba gaminį iš jo) į Lietuvą ir ES
Lietuvai tapus ES nare, pasikeitė Prekybos laukiniais gyvūnais taisyklės, kuriomis reglamentuojamas gyvūnų, jų dalių ar gaminių iš jų įvežimas į Lietuvos Respubliką bei išvežimas iš jos (detaliau žr. Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvenciją, ET reglamentą dėl laukinės faunos ir floros rūšių apsaugos kontroliuojant jų prekybą).
Į Lietuvą ir kitas ES šalis draudžiama įvežti dramblio kaulą, bet kokius gaminius iš dramblio kaulo, šerių ir kitų šio gyvūno kaulo dalių; tradicinės Rytų medicinos (kinų, indų, tailandiečių ir kt.) preparatus, kurių sudėtyje nurodomi nykstančių rūšių laukiniai gyvūnai ir augalai; suvenyrus ir kitokius gaminius iš jūrinių vėžlių kiauto ar mėsos, pavyzdžiui, galanteriją ar konservus; didžiųjų laukinių kačių (tigrų, liūtų, leopardų, leopardų, europinių lūšių ir kitų), rudųjų lokių kailius ar kitus daiktus, pagamintus iš jų ar kitų šių gyvūnų kūno dalių. Kitus laukinius gyvūnus ar augalus, jų dalis ar gaminius galima įvežti / išvežti tik pateikiant CITES leidimą muitinės pareigūnui (net jeigu pirkinys įsigytas oficialioje prekybos vietoje). Leidimo nereikalaujama pateikti, kai įvežami / išvežami juodieji ikrai (ne daugiau kaip 250 g vienam asmeniui), Cactaceae spp. stiebai (iš kaktusų pagaminti muzikos instrumentai, vadinamieji barškučiai) (ne daugiau kaip 3 vienetai vienam asmeniui).
Jeigu gyvūnai, jų dalys ir gaminiai iš jų įvežami / išvežami pažeidžiant CITES konvencijos bei reglamento reikalavimus, jie gali būti sulaikomi, grąžinami į šalį, iš kurios buvo atvežti, arba konfiskuojami. Lietuvoje CITES leidimus išduoda Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija. Daugiau informacijos galite rasti interneto svetainėse www.am.lt, www.cust.lt, www.cites.org.
Oro transporto vežėjo atsakomybė
Jei Jūsų registruotas bagažas neatvyksta kartu su Jūsų lėktuvu ar yra sugadinamas, po skrydžio nedelsdami informuokite atvykimo oro uosto prarasto bagažo skyrių (angl. Lost and Found Office). Jei bagažas vėluoja- gausite bagažo vėlavimo patvirtinimo dokumentą, jei bagažas sugadintas – sugadinto bagažo patvirtinimo dokumentą. Šių dokumentų Jums reikės siekiant gauti kompensaciją iš draudimo bendrovės ir/ar oro linijų. Daugiau informacijos rasite avialinijų pagrindinėse keleivių ir bagažo vežimo sąlygose, su kuriomis galite susipažinti avialinijų arba Tez Tour internetinėse svetainėse. Keleivių pervežimo oro transportu sąlygas apibrėžia 1929-ųjų Varšuvos konvencija, atitinkami valstybiniai įstatymai, jų priedai ir papildymai bei kiti teisės aktai. Pareiškimą dėl dingusio ar sugadinto bagažo keleivis privalo pateikti raštu atitinkamos aviakompanijos biure. Pareiškimas turi būti pateiktas ne vėliau kaip per 7 dienas po to, kai dingo bagažas, arba buvo atsiimti sugadinti daiktai. Prie pareiškimo turi būti pridėtas iš oro uosto prarasto bagažo skyriaus gautas dokumentas. Vežėjas turi teisę atsisakyti nagrinėti pretenziją dėl dingusio ar sugadinto bagažo, jei pareiškimas pateiktas vėliau kaip per 7 dienas po jo dingimo / sugadinimo ir/ar nepateiktas bagažo dingimą/sugadinimą patvirtinantis dokumentas, gautas iš oro uosto bagažo skyriaus. Vežėjo atsakomybės ribos nurodytos turisto lėktuvo biliete ar su juo pateikiamoje informacijoje. Atsakomybė už keleivio ir bagažo pervežimą tenka aviakompanijai. Prireikus vežėjas be papildomo įspėjimo gali pasinaudoti atsarginiais vežėjais ar lėktuvais, pakeisti lėktuvo tipą ar markę ir pakeisti ar praleisti nurodytas techninio ir / ar tarpinio nusileidimo vietas.
Dėmesio! Pretenzijas dėl skrydžio atidėjimo, atšaukimo ar atsisakymo vežti, bagažo dingimo, sugadinimo ar vėlavimo, kai skrydį vykdantis vežėjas yra aviakompanija „Get Jet Airlines“, prašome pateikti paštu info@getjet.aero
Atkreipiame dėmesį į tai, kad oro vežėjas turi teisę atsisakyti priimti skristi keleivį, jei keleivio protinė ar fizinė būsena, įskaitant apsvaigimą nuo alkoholio ar narkotikų, gali kelti pavojų jam pačiam, kitiems keleiviams, įgulai ar turtui, taip pat kitais oro vežėjo Bendrosiose keleivių ir vežimo sąlygose nurodytais pagrindais. Orlaivyje prašoma elgtis atsakingai ir laikytis aviacijos saugos reikalavimų. Pažymėtina tai, jog už elgesio orlaivyje taisyklių pažeidimus numatyta administracinė atsakomybė, o oro vežėjo ar kelionių organizatoriaus patirtus nuostolius privalo atlyginti žalą padaręs ar už ją atsakingas keleivis.
Dėmesio! Jeigu skrydį vykdo reguliariųjų skrydžių bendrovė, oro vežėjo Bendrąsias keleivių ir vežimo sąlygas prašome pasitikslinti reguliariųjų skrydžių bendrovės interneto svetainėje.
TEZ TOUR atstovai
Įsigiję kelionės paketą ar atskiras turizmo paslaugas visada galite susisiekti su TEZ TOUR atstovu jo suteiktu telefono numeriu arba bendruoju telefono numeriu, nurodytu kelionės dokumente ar interneto svetainėje www.teztour.lt – spauskite čia >>.
Tuo atveju, kai iš kelionių organizatoriaus yra įsigyta pervežimo oro uostas–viešbutis–oro uostas paslauga, atvykus į šalį, Jus pasitiks TEZ TOUR atstovai (spauskite čia >>), palydės iki viešbučio, suteiks pirminę informaciją apie šalį, kurioje Jūs ilsėsitės. Informacinio susitikimo metu, kuris vyksta Jūsų viešbutyje, suteikiama daugiau informacijos apie šalį. Rekomenduojame susitikti su TEZ TOUR atstovu net ir tuo atveju, jei šalyje lankotės nebe pirmą kartą, tam, kad gautumėte daugiau informacijos ir išvengtumėte nesusipratimų viso poilsio metu. Išvykimo dieną TEZ TOUR atstovas palydės Jus iki oro uosto (spauskite čia >>).
Atkreiptinas dėmesys, jog Punta Kanos oro uoste TEZ TOUR atstovai arba pervežimo paslaugą teikiantis vairuotojas su TEZ TOUR lentele atvykusius pasitinka praėjus koridorių, pažymėtą „B“ raide. Įsigijus individualaus arba VIP pervežimo paslaugą, pervežimą gali vykdyti tik vairuotojas.
Samanos, La Romanos, Bajajboj, Boka Čikos, Chuan Dolio, Puerto Plato, Santo Domingo kurortuose TEZ TOUR nevykdo tiesioginio turistų aptarnavimo. Visa informacija šiuose kurortuose teikiama tik telefonu.
TEZ TOUR atstovai atvykimo šalyje gali kalbėti rusų arba anglų kalbomis (tiksliau teirautis užsakant kelionę). Papildoma rašytine forma pateikiama informacija poilsio šalyje gali būti rusų arba anglų kalbomis.
Viešbučių kategorijos
Kiekvienoje šalyje viešbučiai klasifikuojami pagal tos šalies nustatytus tam tikrus standartus bei kriterijus. Dažniausiai skiriamos penkios viešbučių kategorijos (žymima simboliais nuo vieno iki penkių). Vertinti gali tarptautinės, valstybinės ar vietos valdžios institucijos, turizmo komisijos, prekybos bendrovės, kelionių katalogų leidėjai, viešbučių savininkai (Aiškinamasis turizmo terminų žodynas, 2009, Vilnius).
Informuojame, kad tos pačios kategorijos viešbučiai ne tik skirtingose šalyse, bet ir toje pačioje šalyje gali skirtis priklausomai nuo viešbučio būklės, viešbučio teritorijos dydžio, personalo paslaugumo, maitinimo pasirinkimo, teikiamų paslaugų spektro. UAB „Tez Tour“ kataloguose ir interneto svetainėje (prie kiekvieno viešbučio pavadinimo) viešbučių kategorijos papildomai žymimos simboliu, tačiau šis žymėjimas neturėtų būti prilyginamas oficialiam viešbučio įvertinimui toje šalyje. Tai tik subjektyvus organizatoriaus viešbučio vertinimas, nustatomas atsižvelgiant į šalies specifiką, viešbučio būklę, teritorijos dydį, teikiamų paslaugų kiekį ir kita. Oficiali viešbučio kategorija šalyje UAB „Tez Tour“ kataloguose ir interneto svetainėje esančiuose viešbučio aprašymuose, Turizmo paslaugų teikimo sutartyse nurodoma prierašu „Viešbučio oficiali kategorija šalyje: 1/2/3/4/5 žvaigždutės“. Jeigu viešbutis neturi oficialios kategorijos šalyje, UAB „Tez Tour“ kataloguose ir interneto svetainėje esančiuose viešbučio aprašymuose, Turizmo paslaugų teikimo sutartyse nurodomas prierašas: „Viešbučio oficiali kategorija šalyje: viešbutis nekategorizuotas“. Prie viešbučio pavadinimo gali būti prierašas HV-1 (1st Class Holiday Village) ir HV-2 (2nd Class Holiday Village). Šio tipo apgyvendinimas gali turėti didesnę teritoriją su vasarnamiais ir / ar vilomis.
Prieš priimdami sprendimą įsigyti tam tikrą viešbutį, siekite gauti kuo daugiau informacijos apie viešbutį tiek tiesiogiai iš kelionių agentūros, kurioje įsigyjate kelionę, tiek iš kitų šaltinių – poilsiautojų atsiliepimų, vertinimų internete, nuotraukų, viešbučio internetinio puslapio ir t. t. Atkreipiame dėmesį į tai, jog UAB „Tez Tour" kataloguose ir interneto svetainėje www.teztour.lt esančiuose viešbučių apašymuose gali būti kitos, nei pagal turizmo paslaugų teikimo sutartį užsakyto tipo, viešbučių numerių nuotraukos (gali skirtis kambario apstatymas baldais, spalvinė gama ir / ar reali kambario būklė).
„Ekonominė klasė“ – tai, kataloge arba internetinėje svetainėje „Ekonominės klasės viešbutis“ prierašu pažymėti viešbučiai. Šis žymėjimas paremtas kelionių organizatoriaus objektyviu vertinimu bei turistų atsiliepimais. Šiuose viešbučiuose galimas kambarių, kitų patalpų, baldų ir / arba inventoriaus nusidėvėjimas, žemesnis teikiamų paslaugų lygis, mažesnis jų kiekis, kuklesnis maisto pasirinkimas, vangesnis aptarnaujančio personalo darbas nei įprastai atitinkamą kategoriją turinčiuose viešbučiuose.
Informacija gali keistis
Katalogas išleidžiamas vieną kartą per sezoną (sezono pradžioje). Jo galiojimo metu informacija apie viešbučius ir kitas turistui teikiamas paslaugas gali keistis, tačiau jos pakeisti kataloge nebeįmanoma. Todėl su naujesne ir aktualesne informacija apie viešbučius, teikiamas paslaugas, pramogas bei kitus pasikeitimus prašome susipažinti mūsų interneto svetainėje www.teztour.lt.
Apgyvendinimas
Atvykimo dieną poilsiautojai apgyvendinami viešbučio administracijos nuožiūra laisvuose užsakyto tipo numeriuose. Kambarius su langais į jūros pusę viešbučiai suteikia tik tuomet, kai turistas už tai sumoka nustatytą atskirą priemoką. Kitu atveju toks pageidavimas gali būti patenkintas tik esant galimybei (kaip ir kiti poilsiautojų pageidavimai – gyventi kaimyniniuose numeriuose, tam tikrame korpuse, aukšte ir pan.). Dažniausiai viešbučiai siūlo standartinius dviviečius, taip pat vienviečius numerius. Standartiniuose dviviečiuose numeriuose gali būti viena dvigulė lova arba dvi atskiros viengulės lovos.
Vienviečio numerio kaina asmeniui visuomet yra didesnė nei dviviečio numerio kaina vienam asmeniui. Dažniausiai vienviečiai numeriai pagal kvadratūrą būna mažesni nei dviviečiai numeriai. Asmuo, įsigijęs kelialapį su apgyvendinimu vienviečiame numeryje, gali būti apgyvendintas ir dviviečiame numeryje (jame gyvens tik jis vienas). Tokiu atveju tai nelaikoma sutarties sąlygų pažeidimu.
Taip pat daugelis viešbučių turi ir nestandartinių numerių, tačiau jų kaina visuomet būna aukštesnė nei standartinių. Tai gali būti apartamentai, Suite tipo numeriai, šeimyniniai numeriai, studijos ir vilos.
Įprastai viešbučiuose nėra standartinių triviečių ar keturviečių numerių. Turistui pageidaujant ir užsakius vietą trečiajam ar ketvirtajam asmeniui, standartiniame dviviečiame numeryje pastatoma papildoma sulankstoma lovelė, sofa, sulankstomas fotelis-lova ar kitos miegojimui skirtos priemonės. Papildomai pastatomos lovelės ar kitos miegojimui skirtos priemonės tipas parenkamas viešbučio administracijos nuožiūra. Prieš nusprendžiant užsisakyti papildomą sulankstomą lovą ar kitą miegojimui skirtą priemonę, rekomenduojame pasverti turisto (-ų) galimybes praleisti poilsio laiką tokiomis sąlygomis. Pažymėtina, jog kambariai skirti mažesniam turistų skaičiui ir tik turistams pageidaujant jiems gali būti suteikiamos papildomos pristatomos sulankstomos lovos, sofos, sulankstomi foteliai-lovos ar kitos miegojimui skirtos priemonės. Už papildomą mokestį galima išsinuomoti lovelę kūdikiui (kai kurie viešbučiai mokesčio už jas neima).
Pensionai skiriasi nuo ekonominės kategorijos viešbučių dažniausiai tik kambarių skaičiumi ir daug paprastesniu apstatymu. Paprastai pensionuose nėra tradicinės registracijos ir aptarnaujantis personalas gali būti pasiekiamas tik darbo metu.
Villa – atskiras 1–6 kambarių namelis, vieno arba dviejų aukštų, su svetaine, miegamuoju (-aisiais) ir vonios kambariu. Gali būti individualus baseinas, kartais vienu dalijasi kelios vilos. Platesnį Villa apgyvendinimo aprašymą ir jai priklausančią infrastruktūrą bei papildomas paslaugas rasite www.teztour.lt viešbučio aprašyme.
Atkreipiame dėmesį, jog į daugelio viešbučių teritoriją yra draudžiama įsinešti mieste ar kur kitur pirktus maisto produktus bei gėrimus. Šių draudimų būtina laikytis. Viešbučio administracijai nusprendus turisto atžvilgiu dėl nurodytų draudimų nesilaikymo ar kitų pažeidimų taikyti atitinkamas poveikio priemones, kelionės organizatorius dėl to neatsako.
Kelionės organizatorius, esant svarbioms priežastims apie kurias nedelsiant informuojamas turistas, turi teisę apgyvendinti turistus kitame tos pačios arba aukštesnės kategorijos viešbutyje visai buvimo šalyje trukmei arba jos daliai. Toks turizmo paslaugos pakeitimas alternatyvia nelaikytinas turizmo paslaugų teikimo sutarties pažeidimu. Visų UAB „Tez Tour“ siūlomų kambarių tipų kainas ir atsiskaitymo sąlygas galite rasti kelionių organizatoriaus interneto svetainėje www.teztour.lt. Išsamios informacijos apie kelionių kainas bei apmokėjimo sąlygas taip pat teiraukitės kelionių agentūrose.
UAB „Tez Tour“ kataloguose ir interneto svetainėje www.teztour.lt pateikiamos nuorodos į kai kurių viešbučių interneto svetaines, tačiau informaciją šiose viešbučių svetainėse skebia ir atnaujina viešbučio administracija. UAB „Tez Tour“ neatsako už viešbučio ar kitose interneto svetainėse skelbiamą informaciją.
Kai kurių viešbučių, apartamentų ar studijų administracija prašo palikti nustatyto dydžio užstatą (kreditine kortele arba grynaisiais pinigais, priklausomai nuo viešbučio nustatytų taisyklių), kuris grąžinamas išvykimo dieną, jei nėra padaryta žalos viešbučio, apartamentų ar studijos inventoriui. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad vietinės kurortų savivaldos institucijos bet kuriuo metu gali įvesti vadinamąją pagalvės, turisto ar kitą rinkliavą, kurią gali reikėti susimokėti vietoje, t. y. registracijos viešbutyje ar kitu metu. UAB „Tez Tour“ neatsako už vietinių savivaldos institucijų ar valstybinės valdžios priimtus sprendimus.
Viešbučio para
Viešbučio paros pradžia yra laikomas laikas nuo 15 iki 18 val., tai priklauso viešbučio administracijos nuožiūrai. Išvykstant apmokėti sąskaitas ir atlaisvinti viešbučio numerį Jūs turite iki 10–12 valandos. Tokia tvarka galioja nepriklausomai nuo to, kad Jūsų atvykimo į viešbutį laikas yra ankstesnis nei laikotarpis nuo 15 iki 18 val., o išvykimo iš jo vėlesnis nei nuo 10 iki 12 val.
Jei yra galimybė, išvykimo iš numerio laikas gali būti pratęstas, tačiau už tai įprastai turistui savarankiškai reikia sumokėti viešbučio administracijos nustatytą papildomą mokestį.
Pervežimo paslauga
Turistams, užsisakiusiems pervežimo paslaugą oro uostas - viešbutis ir/arba viešbutis - oro uostas, UAB „Tez Tour“ organizuoja turistų nuvežimą iš oro uosto į viešbutį atvykimo dieną ir/arba - iš viešbučio į oro uostą išvykimo dieną. Vėliausiai dieną prieš skrydį privalu pasitikslinti išvykimo iš viešbučio laiką, kurį rasite viešbučio informaciniame segtuve, arba informacinėje lentoje. Neradus pranešimo apie išvykimo laiką, nedelsiant susisiekite su TEZ TOUR atstovu. Atkreipiame dėmesį, kad dėl kai kurių viešbučių lokacijos transporto priemonė ne visada gali privažiuoti prie visų UAB „Tez Tour“ siūlomų viešbučių ar apartamentų. Tokiu atveju turistai atvežami/paimami iki tam tikros vietos ir kelis šimtus metrų iki/nuo apgyvendinimo vietos gali tekti eiti pėsčiomis.
Informaciją apie turistams, vykstantiems į paskirties vietą reguliariaisiais skrydžiais ir užsisakiusiems pervežimo paslaugą oro uostas – viešbutis ir/arba viešbutis – oro uostas, suteikiamas pervežimo paslaugas ir jų ypatumus skaitykite čia >>.
Taip pat atkreipiame dėmesį į tai, kad galima pasirinkti pervežimo tipą. Tuo atveju kelionės dokumentuose nurodomas pasirinkto pervežimo oro uostas – viešbutis, viešbutis – oro uostas sutrumpinimas: G – grupinis pervežimas autobusu arba kita transporto priemone pagal nustatytą maršrutą; I – individualus pervežimas mini autobusu, autobusu ar lengvuoju automobiliu tiesiai į viešbutį; VIP – pervežimas pasirinkta transporto priemone tiesiai į viešbutį.
Maitinimas
Viešbučiuose galimi šie maitinimo tipai:
RO (Room Only) – be maitinimo.
BB (Bed & Breakfast) – pusryčiai, arbata, kava, vanduo – nemokamai.
HB (Half Board) – pusryčiai ir vakarienė, nemokami gėrimai: kava, arbata (arba kiti viešbučio administracijos siūlomi gaivieji gėrimai) pusryčių metu. Vakarienės metu visi gėrimai už papildomą mokestį.
HB+ (Half Board Plus) – pusryčiai ir vakarienė. Viešbutis savo nuožiūra gali teikti tam tikras papildomas paslaugas arba nuolaidas. Dažniausiai vietinės gamybos alkoholiniai ir gaivieji gėrimai pusryčių ir vakarienės metu – nemokamai.
FB (Full Board) – pusryčiai, nemokami gėrimai: kava, arbata (arba kiti viešbučio administracijos siūlomi gaivieji gėrimai) pietūs ir vakarienė. Pietų ir vakarienės metu visi gėrimai už papildomą mokestį.
FB+ (Full Board Plus) – pusryčiai, nemokami gėrimai: kava, arbata (arba kiti viešbučio administracijos siūlomi gaivieji gėrimai), pietūs ir vakarienė. Viešbutis savo nuožiūra gali teikti tam tikras papildomas paslaugas arba nuolaidas. Gėrimai pietų ir vakarienės metu (dažniausiai - alus, vynas, vanduo).
SOFT AI – pusryčiai, pietūs, vakarienė ir viešbučio administracijos nuožiūra nustatytu laiku parinkti gėrimai.
AI (All Inclusive) – viskas įskaičiuota: pusryčiai, pietūs ir vakarienė, alkoholiniai ir gaivieji vietinės gamybos gėrimai (dažniausiai nuo 10 val. iki 22 val.). Kuriuose viešbučio baruose galima užsisakyti alkoholinių gėrimų, nustato viešbučio administracija savo nuožiūra. Kai kuriuose viešbučiuose kava, ledai, šviežiai spaustos sultys gali būti už papildomą mokestį.
UAI (Ultra All Inclusive), AI+ (All Inclusive Plus), SAI (Superior All Inclusive), EXTAI (Extended All Inclusive), ELGAI (Elegance All Inclusive), VIPAI (VIP All Inclusive), FSAI (Fame Style All Inclusive), DAI (Deluxe All Inclusive). Kataloge šios sistemos pavadintos AI Luxe (viskas įskaičiuota Luxe) Paprastai AI Luxe prilygsta UAI sistemai, tačiau gėrimų asortimentas bei teikiamos paslaugos kiekviename viešbutyje gali skirtis. Papildomai prie sistemos „viskas įskaičiuota“ poilsiautojai gali gauti kai kuriuos, viešbučio administracijos nustatytus, užsienio gamybos alkoholinius bei gaiviuosius gėrimus ir / arba papildomas paslaugas.
Pastaba! Kiekvienas viešbutis, teikiantis AI (viskas įskaičiuota) paslaugas, pats savarankiškai sprendžia, kokios paslaugos į tai įeina. Dėl viešbučio teikiamo AI (viskas įskaičiuota) paslaugų tikslaus aprašo galima kreiptis į viešbučio administraciją.
Pagal sistemas AI, UAI ir AI Luxe visi gėrimai patiekiami tik kiekiais, skirtais vienkartiniam vartojimui (stiklinėse). Jei norima su savimi pasiimti butelį vyno ar pan., reikia sumokėti papildomai.
Įprastai pusryčiai, pietūs ir vakarienė yra patiekiami buffet arba kitaip vadinamo švediško stalo principu, o kartais gali būti patiekiama ir a la carte arba porcijomis.
Švediškas stalas – tai maisto (dažnai ir gėrimų) pateikimo būdas, kai svečiai patys įsideda maistą, įsipila šaltus ir karštus gėrimus. Paprastai stalas statomas prie sienos arba patalpos viduryje, kad prie jo vienu metu galėtų prieiti daugiau svečių. Švediško stalo etiketas leidžia nesilaikyti patiekalų valgymo eiliškumo, tačiau reikėtų įsidėti tiek, kiek suvalgai. Priklausomai nuo gyventojų skaičiaus viešbutyje (dažniausiai sezono pradžioje bei pabaigoje), švediškas stalas gali būti pakeistas kitu aptarnavimo būdu, pvz., maistas gali būti dalinamas porcijomis.
A la carte – maisto pasirinkimas restorane pagal pateiktą valgiaraštį. Dažniausiai viešbučiuose, turinčiuose a la carte restoranus, vakarienei vietą reikia užsisakyti iš anksto (bent prieš 1 dieną). Laikotarpį, prieš kurį būtina užsisakyti vietą, nustato viešbučio administracija. Pagal viešbučio administracijos nustatytas taisykles, a la carte restorane maitinimas gali būti įskaičiuotas į kainą (pvz., viena vakarienė viešnagės viešbutyje metu) arba už papildomą mokestį.
Maitinimo suteikimo tvarką bei valgiaraštį nustato viešbučio administracija. Jeigu iš viešbučio išvykstate anksti rytą arba grįžtate vėlai vakare, dėl ankstyvų pusryčių ar vėlyvos vakarienės maisto prekių paruošimo (atskirais atvejais – už papildomą mokestį) prašome kreiptis tiesiogiai į viešbučio administraciją. Jų paruošimo tvarka bei valgiaraštis nustatoma viešbučio administracijos nuožiūra.
Šventinės vakarienės
Šv. Kalėdų bei Naujųjų metų progomis viešbučiai įprastai ruošia šventines vakarienes, kurių metu gali būti rengiama ir speciali pramoginė programa. Už šias vakarienes paprastai imamas papildomas mokestis, kurį nustato viešbučio administracija. Kainas UAB „Tez Tour“ pateikia pastabose kaip priemoką, kuri nėra įskaičiuota į kelionės kainą, pateikiamą kainų lentelėje. Šventinės vakarienės gali būti privalomos arba pasirenkamos pagal pageidavimą. Ši informacija taip pat yra pateikiama pastabose.
Maitinimas lėktuve
Kai skrydį vykdo reguliariųjų skrydžių bendrovė, informaciją apie maitinimą lėktuve prašome pasitikslinti reguliariųjų skrydžių bendrovės interneto svetainėje.
Gydytojo paslaugos
Vykstant į kelionę rekomenduojama draustis sveikatos draudimu bei atidžiai susipažinti su draudimo polise pateiktomis taisyklėmis. Nutikus draudiminiam įvykiui, skambinkite telefonais, kurie nurodyti Jūsų draudimo polise. Apie tai informuokite ir TEZ TOUR atstovą.
Jeigu kreipsitės į viešbučio registratūrą, būtina žinoti, kad viešbučio gydytojo paslaugos – mokamos. Atgauti pinigus iš draudimo kompanijos galėsite tik tuo atveju, jei pasiimsite visus gydytojo išrašus (sąlygos nurodomos draudimo polise) – mokėjimo kvitą, ligos diagnozės išrašą, patvirtintą gydytojo antspaudu, parašu bei parašytą ant firminio gydytojo kabineto blanko.
Rekomendacijos dėl saugumo priemonių kelionės metu
Visiems turistams rekomenduojame kelionės metu imtis visų būtinų saugumo priemonių savo turto apsaugojimui nuo vagysčių – kelionės metu būti budriems ir atidiems ir, be kita ko, drausti savo kelionę įsigyjant bagažo draudimą.
Turistams, gyvenantiems viešbučiuose, rekomenduojame naudotis viešbučio numeryje arba registratūroje esančiais seifais. Visus vertingus daiktus, dokumentus bei pinigus rekomenduotina laikyti išimtinai seife, nes įprastai nei viešbučio administracija, nei kelionių organizatorius neatsako už kambaryje paliktus daiktus. Seifai gali būti nemokami arba už papildomą mokestį. Viešbutyje nesant seifų, rekomenduojame vertingų daiktų, dokumentų bei pinigų nepalikti kambaryje ir laikyti prie savęs.
Turistams, vykstantiems į ekskursijas, rekomenduojame nepalikti autobuse savo daiktų, nes įprastai nei pervežimą vykdantis subjektas, nei kelionių organizatorius neatsako už autobuse be priežiūros paliktus daiktus. Ekskursijų metu prašome vertingus daiktus, dokumentus bei pinigus laikyti prie savęs, atidžiai juos saugoti, ypač didelio susibūrimo vietose, nepalikti daiktų be priežiūros.
Įvykus vagystei, prašome nedelsiant apie tai pranešti kelionių organizatoriaus atstovui, draudimo kompanijai draudimo polise nurodytu telefono numeriu (jeigu esate apsidraudę kelionių draudimu nuo turto praradimo) bei kreiptis į policiją.
Mini baras
Viešbučių numeriuose dažnai būna mini baras, kuris užpildomas įvairiais gaiviaisiais ir alkoholiniais gėrimais bei užkandžiais (traškučiais, riešutais, šokoladukais ir kt.). Dažniausiai visa tai yra už papildomą mokestį. Gėrimų ir užkandžių kainyną galima rasti šalia mini baro. Žemesnės kategorijos viešbučiuose mini šaldytuvas gali būti užpildomas tik pageidaujant poilsiautojui.
Neretai žemesnės kategorijos viešbučiai mini barą užpildo gėrimais tik poilsiautojui paprašius registratūroje arba jame būna tik mineralinis vanduo ir / arba gaivieji gėrimai. Vidutinės kategorijos viešbučiai kambariuose įrengia ir tuščius mini barus, kurie gali būti naudojami kaip šaldytuvai (nepažeidžiant viešbučių vidaus taisyklių).
Už mini baro paslaugas paprastai atsiskaitoma išsiregistruojant iš viešbučio.
Oro kondicionieriai
Viešbučiuose oro kondicionieriai būna dviejų tipų: centrinis arba individualus. Centrinis oro kondicionierius valdomas viešbučio administracijos nuožiūra, dažniausiai jis gali veikti tik tam tikromis valandomis arba gali būti įjungiamas kelis kartus per parą. Žmonėms, kurie sunkiai pakelia karštį, tokio kondicionavimo gali ir nepakakti. Individualų oro kondicionierių kiekvienas poilsiautojas kambaryje gali reguliuoti savo nuožiūra. Poilsiautojams išėjus iš kambario, kondicionieriai dažniausiai automatiškai išsijungia.
Kondicionieriai viešbučiuose veikia pagal viešbučio administracijos nustatytą grafiką, priklausomai nuo oro sąlygų ir kitų objektyvių priežasčių. Kiekvienas viešbutis savo nuožiūra nustato ir jų veikimo sezono pradžią, ir pabaigą.
Elektros srovė
Vykstant į Dominikos Respubliką reikėtų turėti specialų adapterį, kadangi elektros srovė šalyje – 110 V. Įsigyti juos galima ir viešbučiuose, kaina svyruoja nuo 2 iki 10 JAV dolerių. Plačiau apie elektros lizdus ir kištukus www.whatplug.info/from/lithuania/to/dominicanrep.
Vanduo
Nerekomenduojama gerti vandens iš vandentiekio (tai gali būti pavojinga). Geriamojo vandens galite nusipirkti bet kurioje parduotuvėje ar viešbutyje. Valyti dantis bei plauti vaisius taip pat rekomenduojama parduotuvėje ar viešbutyje pirktu vandeniu. Nepatariama pirkti pilstomų gaiviųjų gėrimų bei gėrimų iš gatvės prekeivių.
Triukšmas
Kai kurie UAB „Tez Tour“ kataloguose siūlomi viešbučiai yra triukšmingose kurortų vietose, netoli naktinių klubų ir diskotekų, judrių gatvių, miestų centrų. Už triukšmą ne viešbučio teritorijoje viešbučio administracija neatsako. Todėl norintiems ramaus poilsio, renkantis viešbutį, rekomenduojame atkreipti dėmesį, kokioje vietoje jis yra. Taip pat, siekdami tinkamai užtikrinti Jūsų poreikius, siūlome tiksliai savo pageidavimus išreikšti Jus aptarnaujančios kelionės agentūros atstovams prieš renkantis kelionę.
Kai kuriose gyvenamosiose zonose gali vykti statybos darbai, kurių eiga priklauso ne nuo kelionių organizatoriaus ar Jūsų pasirinkto viešbučio administracijos, bet nuo municipaliteto, verslo subjektų ir kt. Dėl tokių statybų, jų keliamo triukšmo ir nepatogumų nei kelionės organizatorius, nei viešbučio administracija neatsako.
Baseinas
Viešbučiuose būna įrengti atvirieji ir / arba uždarieji baseinai. Baseinuose leidžiama maudytis tik šviesiu paros metu arba viešbučio nustatytomis valandomis. Uždarųjų / atvirųjų baseinų šildymo tvarka ir laikas, atsižvelgiant į sezono pradžią ir pabaigą, priklauso viešbučio administracijos nuožiūrai.
Paslaugos viešbučiuose sezono pradžioje ir pabaigoje
Priklausomai nuo oro sąlygų kurorte bei gyventojų skaičiaus viešbutyje, sezono pradžioje (spalio–lapkričio mėn.) bei pabaigoje (kovo–balandžio mėn.) viešbučių teritorijose gali būti neteikiamos kai kurios paslaugos, pvz., gali neveikti atvirieji baseinai, kai kurie lauko restoranai, barai bei kavinės, vandens kalneliai, gali vykti paplūdimio tvarkymo darbai, nevykti pramoginiai renginiai po atviru dangumi ir pan.
Siūlomų paslaugų spektrą, trukmę bei laiką nustato viešbučių administracija (savo nuožiūra). Taip pat viešbučių administracija pasilieka teisę savo nuožiūra keisti sezono pradžios / pabaigos datas bei mokamų / nemokamų paslaugų apimtį.
Pretenzijos
Kelionės metu kilus konfliktui ar atsiradus nepasitenkinimui dėl tarp šalių pasirašytos sutarties netinkamo vykdymo ar nevykdymo, pretenzijos be nepagrįsto delsimo raštu ar patvarioje laikmenoje turi būti pareiškiamos kelionės vadovui, kelionių organizatoriaus vietiniam atstovui, kontaktiniam centui ar kitai tarnybai, o jei šių nėra,- kelionių organizatoriui, siunčiant registruotu laišku į UAB „Tez Tour“ biurą Vilniuje arba el. paštu info@teztour.lt.
Kartu su pretenzija pateikite kelionės dokumentų ir turizmo paslaugų teikimo sutarties kopijas ir kitus turimus dokumentus ir / ar įrodinėjimo priemones, pagrindžiančias pretenzijos pagrįstumą. Jei pretenzija pateikiama el. paštu, pretenzijoje turi būti nurodyta pretenziją teikiančio asmens (-ų) kontaktinė informacija, be to, pretenzija turi būti pasirašyta ir nuskenuota arba patvirtinta elektroniniu parašu. Elektroniniame laiške turi būti prisegti turimi priedai. Kelionių organizatoriui gavus pretenziją, tačiau su formos ar turinio trūkumais,- nepasirašytą, paduota neįgalioto asmens, nepridėjus poziciją pagrindžiančių įrodinėjimo priemonių ar pan., kelionių organizatorius turi teisę paprašyti turistų pateikti pretenzijos išnagrinėjimui reikalingas įrodinėjimo priemones arba ištaisyti kitus trūkumus. Esant tokiai situacijai, terminas motyvuoto rašytinio atsakymo pateikimui skaičiuojamas nuo nurodytų dokumentų ir/arba formos trūkumų ištaisymo gavimo dienos. Kelionės organizatorius privalo raštu arba elektroniniu paštu atsakyti į pretenzijas per 14 kalendorinių dienų nuo pretenzijų gavimo dienos. Kelionių organizatorius turi teisę pratęsti pretenzijos nagrinėjimo terminą, bet ne ilgiau kaip 14 dienų, jei dėl objektyvių priežasčių negali pateikti motyvuoto rašytinio atsakymo į pretenziją, kadangi nėra gavęs pagrįstam rašytiniam atsakymui reikalingos faktinių paslaugų teikėjų ar trečiųjų asmenų pozicijos ir/ar įrodinėjimo priemonių. Apie tai turistai informuojami patvariosios laikmenos forma. Tik laikantis nustatytos tvarkos galima operatyviai ir konstruktyviai išspręsti ir pašalinti iškilusias problemas.
UAB „Tez Tour“ neprisiima atsakomybės dėl force majeure ir kitų ypatingų aplinkybių, kurių pasekmių kelionėje nebuvo galima išvengti.
Dėmesio! Pretenzijas dėl skrydžio atidėjimo, atšaukimo ar atsisakymo vežti, bagažo dingimo, sugadinimo ar vėlavimo, kai skrydį vykdantis vežėjas yra aviakompanija „Get Jet Airlines“, prašome pateikti paštu info@getjet.aero
Ginčai dėl sutarties netinkamo vykdymo ar nevykdymo ne teisme nagrinėjami Lietuvos Respublikos vartotojų teisių apsaugos įstatymo nustatyta tvarka Valstybinėje vartotojų teisių apsaugos tarnyboje, adresu Vilniaus g. 25, 01402 Vilnius, el. p. tarnyba@vvtat.lt, faks. (8 5) 279 1466, interneto svetainė www.vvtat.lt. Elektroniniu būdu prašymą galima pateikti per EGS platformą http://ec.europa.eu/odr/. Turisto kreipimasis į vartojimo ginčus nagrinėjančią instituciją neatima iš turisto teisės kreiptis į bendrosios kompetencijos teismą Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka su prašymu nagrinėti ginčą iš esmės.
Daugiau informacijos
Prieš išvykdami į užsienio valstybes, daugiau informacijos, rekomendacinio pobūdžio patarimų apie pasirinktą šalį galite rasti Užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje www.urm.lt.
Taip pat patariame atidžiai išsistudijuoti Valstybinio turizmo departamento interneto svetainėje www.tourism.lt (skyrelis – „Kelionių formalumai“) turistams skirtą informaciją.
Vykstantiems poilsiauti į užsienio valstybes siūlome apsilankyti ir interneto svetainėje http://finance.yahoo.com/currency, kurioje galima sužinoti pasaulio valstybių valiutų kursus bei paskaičiuoti jų santykį.
Ekskursijos
Visas ekskursijas Dominikos Respublikoje organizuoja ir vykdo TEZ TOUR DOMINICANA. UAB „Tez Tour“ turistinių ekskursijų užsienyje neorganizuoja, nevykdo ir už jų eigą neatsako. Siūlome turistams aktyviai domėtis ir būti atidiems pasirenkant ekskursijas bei jas teikiančius subjektus.
Atstumas iki jūros
Paprastai atstumas iki paplūdimio nusakomas metrais. Atstumas skaičiuojamas nuo artimiausio viešbučio teritorijos taško iki jūros (gali būti, kad pvz., nuo vieno viešbučio korpuso reikės paėjėti 100 metrų, nuo kito – 500 metrų ir daugiau). Pažymėtina, kad dėl infrastruktūros vystymo bei statybų kurortuose gali keistis atstumai iki paplūdimio, miesto centro, oro uosto ar kitų objektų.
Ant jūros kranto
Viešbučio, esančio ant jūros kranto, teritorija dažniausiai yra neatskirta nuo paplūdimio, bet pažymėtina, kad galimi atvejai, kai tarp viešbučio teritorijos ir paplūdimio yra promenada. Galimi atvejai, kai viešbutis įsikūręs ant jūros kranto, tačiau dalis teritorijos arba kai kurie korpusai yra per kelią nuo paplūdimio arba pirmoje linijoje. Taip pat viešbučiai, esantys ant jūros kranto, nebūtinai turės ir paplūdimį šalia viešbučio, kadangi gali būti, kad viešbutis įkurtas ant jūros kranto, tačiau ant uolos, prie kurios nėra paplūdimio. Į iškilusius papildomus klausimus Jums padės atsakyti Jūsų kelionių agentas.
Pirma linija (nuo paplūdimio)
Šis statusas nusako, kad tarp paplūdimio ir viešbučio nėra kitų pastatų, bet gali būti kelias. Galimi atvejai, kai viešbutis įsikūręs pirmoje linijoje, tačiau dalis viešbučio teritorijos arba kai kurie korpusai įsikūrę ir ant jūros kranto. Į iškilusius papildomus klausimus Jums padės atsakyti Jūsų kelionių agentas.
Antra linija (nuo paplūdimio)
Antroje linijoje esantys viešbučiai – tai viešbučiai, kuriuos nuo paplūdimio gali skirti ne vienas kelias ar pastatas, tačiau savo privalumais viešbučiai nebūtinai nusileidžia pirmoje linijoje esantiems viešbučiams. Daugelis aukštesnės kategorijos viešbučių, esančių pirmoje linijoje, turi savo „filialą“ antroje linijoje. Tokiu atveju poilsiautojai, atostogaujantys antroje linijoje nuo jūros esančiame viešbutyje, kartais gali naudotis visa pirmoje linijoje esančio viešbučio infrastruktūra.
Į iškilusius papildomus klausimus Jums padės atsakyti Jūsų kelionių agentas.
Miesto / privatus paplūdimys
Miesto paplūdimiu gali naudotis visi norintys: turistai ir vietiniai gyventojai. Dominikos Respublikoje dauguma paplūdimių yra privatūs.
Privatus paplūdimys – tai viešbučio savininko išpirkta (ar nuomojama) ir savo nuožiūra įrengta turistams paplūdimio juostos dalis. Čia už gultus ir skėčius įprastai mokėti nereikia.
Miesto paplūdimiai priklauso miesto administracijai, juose tvarką palaiko ir prižiūri ne viešbučio tarnautojai, o municipaliteto darbuotojai. Nei kelionių organizatorius, nei viešbučio administracija neatsako už šių viešųjų paplūdimių tvarką.
Vaikų klubas
Viešbutyje dirbanti komanda nuo ryto iki vakaro organizuoja vaikams konkursus, žaidimus, varžybas ir ugdymo programas. Įprastai vaikų klubai veikia nuo 10 val. iki 18 val., vėliau vaikai kviečiami į kino salę pasižiūrėti animacinių filmų arba pašokti vaikų diskotekoje. Jei vaikas nuspręs palikti pasilinksminimo vietą, jis bus nuvestas pas tėvus. Vaikų klubai veikia ištisą sezoną, tačiau 3–4 žvaigždučių viešbučiai juos gali organizuoti tik aukštojo sezono metu (liepą – rugpjūtį). Kartais už vaikų klubą tenka mokėti papildomai.
Įprastas į klubą priimamų vaikų amžius – nuo 4 iki 12 metų, tačiau kai kurie viešbučiai nustato kitokias amžiaus grupes: nuo 4 iki 10 metų arba nuo 6 iki 12 metų. Atskiri viešbučiai vaikų klubus skirsto į dvi arba tris amžiaus grupes, pavyzdžiui, nuo 3 iki 6 metų, nuo 7 iki 10 metų ir nuo 11 iki 14 metų, ir tada sudaro programas, kurios būtų įdomios kiekvienai amžiaus grupei. Amžiaus ribos nustatytos tam, kad būtų aiškesnės programos.
Problemų gali kilti su visiškai mažais vaikais, kurie greitai pavargsta. Tokiais atvejais „animatoriai“ pataria užsisakyti auklės paslaugas. Auklės paslaugos užsakomos pagal atskirą pageidavimą už papildomą mokestį. Personalas, dirbantis vaikų klubuose, ir auklės dažniausiai kalba rusų, anglų arba vokiečių kalbomis.
„Room service“ (aptarnavimas kambariuose)
Įprastai viešbučio numeryje yra meniu su kainomis prekių ir paslaugų, kurias galima užsisakyti į kambarį. Ir nesvarbu, ar tai bus mažas sumuštinis su gėrimu, ar prabangi vakarienė su šampanu, užsakymą Jums pristatys į numerį. Be maisto, galima užsisakyti ir masažuotojo, kosmetologo paslaugas ir pan. Tereikia paskambinti nurodytu telefonu ir išreikšti savo pageidavimus.
Nepamirškite, kad visos numeriuose teikiamos paslaugos yra 10–15 procentų brangesnės, be to, pagal konkrečios šalies papročius, rekomenduojami arbatpinigiai. Kai kuriuose viešbučiuose aptarnavimas numeriuose baigiasi 19 val. arba gali trukti iki 2 val. nakties, tačiau aukščiausios klasės viešbučiuose šios paslaugos teikiamos visą parą.
Palikti / rasti daiktai
UAB „Tez Tour“ neatsako už viešbutyje ar autobuse paliktus / rastus turistų daiktus. Rasti daiktai saugomi UAB „Tez Tour“ biure (ne ilgiau nei 6 mėnesius) ir atiduodami tik pateikus asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus, pagal turisto prašyme sudarytą paliktų / prarastų daiktų sąrašą. Taip pat UAB „Tez Tour“ neprivalo paliktų / rastų daiktų pristatyti turistui asmeniškai bei neatsako už pristatymo išlaidas.
Apgyvendinimo tipas
Viešbučių numeriai būna skirtingi, pagrindiniai jų parametrai nusakomi specialiais trumpiniais:
DBL / TWIN (Double Room / Twin Room) – dvivietis numeris su viena dviviete lova arba su dviem atskiromis vienvietėmis lovomis.
DBL+EXB (Double Room With Extra Bed) – dvivietis numeris su viena dviviete (arba dviem vienvietėmis) ir viena papildoma vienviete lova (tai gali būti sulankstoma lovelė, sofa, sulankstomas fotelis-lova ar kita miegojimui skirtos priemonė). Papildoma lova dažniausiai būna mažesnė / siauresnė, todėl 3-iajam asmeniui taikoma žemesnė kaina nei vienam asmeniui DBL numeryje.
DBL+EXB+CHD (Double Room With Extra Bed And 1 Child) – dvivietis numeris su viena dviviete (arba dviem vienvietėmis) ir viena papildoma vienviete lova (tai gali būti sulankstoma lovelė, sofa, sulankstomas fotelis-lova ar kita miegojimui skirtos priemonė). Papildoma lova dažniausiai būna mažesnė / siauresnė. Taip pat viešbučio administracija numato, kad vaikas gali miegoti su suaugusiaisiais. Todėl 3-iajam asmeniui ir vaikui taikoma žemesnė kaina nei vienam asmeniui DBL numeryje.
TRPL (Triple Room) – numeris trims, įprastai su trimis atskiromis vienvietėmis lovomis, bet gali būti ir su viena dvigule ir viena viengule lova.
TRPL+2CHD (Triple Room And 2 Children) – numeris trims, įprastai su trimis atskiromis vienvietėmis lovomis ir viena papildoma pristatoma lova, bet gali būti ir su viena dvigule ir viena atskira viengule lova. Dažniausiai dėl vietos stokos tokio apgyvendinimo tipo numeriuose būna 3 arba 4 lovos, kadangi viešbučio administracija numato, kad vienas iš dviejų vaikų gali miegoti su suaugusiaisiais. Dėl lovų kiekio ir tipo sprendžia viešbučio administracija savo nuožiūra.
SGL (Single Room) – vienvietis numeris. Dažniausiai tai įprastas dvivietis numeris su dviem atskiromis lovomis arba viena didele lova, tik jame apgyvendinamas vienas žmogus. Kainuoja visuomet brangiau nei viena vieta DBL numeryje.
SGL+CHD (Singe Room And 1 Child) – vienvietis numeris. Dažniausiai tai įprastas dvivietis numeris su dviem atskiromis lovomis arba viena didele lova, tik numeris gali būti mažesnis nei standartinis dvivietis numeris.
DBL+CHD (Double Room And 1 Child) – standartinis (jei prie viešbučio pavadinimo nenurodyta kitokia numerio kategorija) dvivietis numeris su viena dviviete arba dviem atskiromis lovomis. Dažniausiai dėl vietos stokos tokio apgyvendinimo tipo numeriuose būna 2 lovos, kadangi viešbučio administracija numato, kad vaikas gali miegoti su suaugusiaisiais. Išimtiniais atvejais, esant pakankamai erdvės numeryje, pastatoma papildoma sulankstoma lovelė, sofa, sulankstomas fotelis-lova ar kitos miegojimui skirtos priemonės.
DBL+2CHD (Double Room And 2 Children) – standartinis (jei prie viešbučio pavadinimo nenurodyta kitokia numerio kategorija) dvivietis numeris su viena dviviete arba dviem atskiromis lovomis bei dar viena papildoma lova. Dažniausiai dėl vietos stokos tokio apgyvendinimo tipo numeriuose būna 2 arba 3 lovos, kadangi viešbučio administracija numato, kad vienas iš dviejų vaikų gali miegoti su suaugusiaisiais.
4PAX – standartinis (jei prie viešbučio pavadinimo nenurodyta kitokia numerio kategorija) dvivietis numeris su viena dviviete arba dviem atskiromis lovomis bei dar dviem papildomomis lovomis. Dažniausiai dėl vietos stokos tokio apgyvendinimo tipo numeriuose būna 4 lovos, bet dvi iš jų gali būti sulankstoma lovelė, sofa, sulankstomas fotelis–lova ar kitos miegojimui skirtos priemonės. Papildomai pastatomos lovos ar kitos miegojimui skirtos priemonės tipas parenkamas viešbučio administracijos nuožiūra.
Numerių kategorijos
R.O.H. (Run Of The House) arba Promo – tai gali būti bet kurio tipo numeris užsakytame viešbutyje. Tikslus numerio tipas sužinomas tik atvykus į viešbutį. Numerio tipas priskiriamas viešbučio administracijos nuožiūra.
Standard Room – pats paprasčiausias numeris, lyg atskaitos taškas. Jame būtinai bus lovos ir vonios kambarys, o interjeras ir techninės charakteristikos priklauso nuo viešbučio lygio.
Family Room – šeimyninis numeris, du gretimi kambariai (pagal dydį – pusantro), kiekviename iš jų įprastai stovi dvi lovos (vaikų kambaryje lovelė gali būti dviejų aukštų). Prieš rezervuojant vertėtų pasitikslinti, ar kambariai yra atskirti durimis ar didele ertme, ar tai yra vientisa erdvė be pertvarų. Įprastai jis kainuoja apie 30 procentų brangiau nei standartinis numeris, kuriame pastatomos dvi papildomos lovelės.
Executive Room – erdvus numeris verslo žmonėms, padalintas į dvi zonas: miegamąją ir darbo. Dažniausiai juose būna fakso aparatas bei internetas.
Junior Suite – kambario plotas, palyginti su standartiniu kambariu – didesnis, padalintas į dvi zonas: miegamąją ir svetainės, kurios kartais atskiriamos dekoratyvine užuolaida, o kartais – tik grindų lygiu. Baldai čia geresni nei standartiniuose numeriuose, aptarnavimas – taip pat. Jie dažniausiai būna 5 žvaigždučių, rečiau 4 žvaigždučių viešbučiuose ir kainuoja apie 30 procentų brangiau nei standartiniai numeriai.
Suite – dar vienas geresnių numerių tipas. Tai erdvus dviejų kambarių numeris (nors kambariai gali būti atskirti tik simboline arka), puikiai įrengtas, jame gausu baldų, dažnai su dviem vonios kambariais (tačiau, jei yra tik vienas vonios kambarys, gali būti ir vonia, ir dušo kabina arba, pavyzdžiui, dvi kriauklės). Šiuose numeriuose atvykimo dieną svečius neretai pasitinka su vynu ir vaisiais. Toks numeris kainuos apie 50 procentų brangiau nei standartinis numeris.
Deluxe Suite, Excellence Suite – dar vienas Suite numerių laiptelis. Čia kambarių – du arba trys, tačiau jie didesni. Dažniausiai yra ir sūkurinė vonia, didžiulė terasa arba balkonas. Šis numeris kainuoja beveik dvigubai brangiau nei standartinis numeris.
King Suite, Presidential Suite – pati aukščiausia Suite tipo numerių klasė. Dažniausiai šiuose numeriuose būna du miegamieji, svetainė, darbo kabinetas, du vonios kambariai, nemokamas vynas ir vaisiai kambaryje. Baldai čia – išskirtiniai, kadangi tokiuose numeriuose paprasti poilsiautojai neapsistoja. Šalia dažniausiai būna numeris apsaugai. Už poilsį tokiame numeryje dažniausiai teks sumokėti mažiausiai tris kartus brangiau nei standartiniame.
Villa – atskiras 3–6 kambarių namelis, vieno arba dviejų aukštų, su didele svetaine, puikiai įrengtais miegamaisiais ir keliais vonios kambariais. Gali būti individualus baseinas, kartais vienu dalijasi kelios vilos. Geruose 5 žvaigždučių viešbučiuose vilų svečiams veikia atskiras restoranas, klientai gali naudotis personalo elektromobiliais, o kartais ir asmeninio liokajaus paslaugomis. Į VIP paplūdimius kas pusę valandos atnešama vaisių, šampano, rankšluosčių. Už tokią vilą reikės sumokėti tris kartus brangiau nei už vieną ar kelis standartinius numerius (priklausomai nuo gyvenančiųjų viloje skaičiaus).
Apartamentai – paprastas buto tipo numeris, kuriame gali būti nuo vieno iki trijų miegamųjų kambarių, atskira svetainė, sujungta su virtuvėle, ir vonios kambarys. Viename miegamajame įprastai gali miegoti 2 žmonės. Interjeras, techninės charakteristikos bei virtuvėlės įranga priklauso nuo viešbučio lygio.
Studio – standartinio tipo numeris, padalintas į dvi zonas: miegamąją ir svetainės, sujungtą su virtuvėlės kampeliu. Priklausomai nuo viešbučio, virtuvėlėse gali būti indų ir stalo įrankių.
Vaizdas pro langą
Sea View – numeris su vaizdu į jūrą. Vaizdas gali būti tiesioginis arba šoninis (dalinis), kai viešbutis stovi šonu į jūrą ir jūra matoma tik išėjus į balkoną ar žvilgtelėjus šonu pro langą. Už numerį su vaizdu į jūrą paprastai imama priemoka.
Sea Side View – numeris su vaizdu į jūros pusę. Dažnai tokiuose numeriuose tiesioginio vaizdo į jūrą nėra, jį gali užstoti pastatai ar augmenija.
Garden View – numeris su vaizdu į sodą arba vidinę viešbučio teritoriją, kurioje žaliuoja įvairūs augalai. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad kartais viešbučio administracija taip įvardina numerius su vaizdu į priešingą nuo jūros pusę, o pro langus gali matytis tiesiog viešbučio teritorija, kurioje nebūtinai bus žaliuojantys sodai. Kainuoja pigiau nei numeris su vaizdu į jūrą.
Mountain View – numeris su vaizdu į kalnus. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad kartais viešbučio administracija taip įvardina numerius su vaizdu į priešingą nuo jūros pusę, o pro langus gali matytis tik kalnų kontūrai. Kainuoja pigiau nei kambarys su vaizdu į jūrą ir dažniausiai pigiau nei su vaizdu į sodą.
Pool View – numeris su vaizdu į baseiną. Itin retai išskiriamas kaip atskira rūšis.
Back View – numeris su vaizdu į gatvę arba kiemą.
Front View – numeris pirmoje viešbučio pastatų linijoje, bet nebūtinai su tiesioginiu vaizdu į jūrą.
NAUDINGA INFORMACIJA
Oras
Dominikos Respublika yra tropinio klimato zonoje. Ji dar vadinama „Amžinos vasaros“ šalimi, nes vidutinė metinė temperatūra svyruoja apie 25 °C šilumos, o saulė lepina savo spinduliais praktiškai ištisus metus. Tačiau metuose visgi yra du sezonai – lietingasis bei sausasis. Idealiausia atostogauti šioje šalyje sausuoju periodu – nuo gruodžio iki balandžio mėnesio.
Lietinguoju periodu dažnai bei smarkiai palyja, galimi stiprūs uraganai, tačiau lietūs nors ir dažni, bet trumpalaikiai. Šalčiausias mėnuo – sausis (apie 23 °C), o šilčiausias – liepa. Vandens temperatūra svyruoja nuo 21 iki 25 °C.
Susitikimas su TEZ TOUR gidu
Susitikimo laiką bei vietą Jums praneš iš oro uosto į viešbutį lydintis gidas. TEZ TOUR gidas Jums suteiks visą reikalingą informaciją apie šalį bei vykdomas ekskursijas bei išvykas. Gido kontaktai (vardas, mobilusis telefonas, o taip pat ir nuotrauka) bei laikas, kai jis yra viešbutyje, nurodytas TEZ TOUR informaciniame stende. Visais iškilusiais klausimais prašome kreiptis į TEZ TOUR gidą arba viešbučio registratūrą.
Atvykus į viešbutį
Registratūroje Jums teks užpildyti registracijos kortelę. Kartu su užpildyta kortele registratūros darbuotojui teks pateikti kelionės dokumentą (voucher) ir asmens dokumentą, kurį nukopijavęs grąžins Jums. Apgyvendinimas viešbučių kambariuose vyksta po 15:00. Saugokite gautą kambario raktą. Įsikūrę kambaryje susipažinkite su viešbučio informacija, atkreipkite dėmesį, kokios paslaugos yra mokamos ir kiek jos kainuoja.
Prieš išvykstant namo
Registratūroje pasiteiraukite, ar neturite neapmokėtų sąskaitų už papildomas paslaugas (mini barą, telefoną ir pan.). Paskutinį atostogų vakarą pasitikslinkite išvykimo iš viešbučio ir skrydžio laiką (ieškokite informaciniame TEZ TOUR stende arba klauskite gido).
Išvykimo dieną išsikraustyti iš kambario reikia iki 12:00. Iki išvykimo savo bagažą galite palikti viešbučio bagažo saugojimo kambaryje.
Vaistinėlė
Prieš išvykdami pasirūpinkite pirmosios pagalbos vaistinėle. Joje turėtų būti medikamentų, padėsiančių nesunkiai sunegalavus. Vaistinėlėje rekomenduojame turėti skausmą malšinančių, skrandžio negalavimus gydančių vaistų, taip pat vaistų nuo jūros ligos ar supimo, priemonės nuo vabzdžių įkandimų, pleistrų, akių lašų, dezinfekuojančių priemonių. O svarbiausia, nepamirškite apsauginio kremo nuo saulės ir kremo po saulės vonių. Pirmomis atostogų dienomis primygtinai rekomenduojame naudoti apsauginius kremus nuo saulės, ypač atidžiai šiomis priemonėmis ištepkite vaikus.
Medicininė pagalba
Įvykus draudiminiam įvykiui būtinai susisiekite su savo draudimo kompanija draudimo polise nurodytu telefonu. Tik informavus draudimo kompaniją Jums bus suteikta nemokama medicininė pagalba (arba mokama pagalba, kurios išlaidas vėliau kompensuos draudimo kompanija). Prašome atidžiai susipažinti su draudimo polisu bei atkreipti dėmesį į nedraudiminius įvykius, kurių draudimo polisas nepadengia.
Laikas
Dominikos Respublika yra UTC-4 laiko juostoje, o tai reiškia, kad Dominikos Respublikos laikas nuo Lietuvos skiriasi +6 valandomis.
Pinigai
Oficiali Dominikos Respublikos valiuta yra Dominikos pesas (DOP). Jis sudarytas iš 100 sentavų. Šalyje oficialiai atsiskaitoma Dominikos pesais. Nemažai šalies restoranų, parduotuvių turi galimybę klientus aptarnauti banko kortelėmis. Bankomatai dažniausiai būna didžiuosiuose prekybos centruose.
Atostogaujant kurorte Chuan Dolio pravartu žinoti, jog bankų ir bankomatų jame nėra. Pasikeisti valiutą galima viešbutyje ir komerciniuose bankuose.
Darbo valandos
Dominikos Respublikoje bankai dirba darbo dienomis nuo 08:00 iki 16:00. Valiutos keityklos komerciniuose bankuose bei viešbučiuose – nuo 08:00 iki 15:00.
Maisto prekių parduotuvės dirba pirmadieniais–šeštadieniais nuo 8:00 iki 22:00, o sekmadieniais nuo 8:00 iki 14:00. Parduotuvės dirba pirmadieniais–šeštadieniais nuo 9:00 iki 19:30.
Arbatpinigiai
Kaip ir daugelyje turistinių šalių, Dominikos Respublikoje priimta restoranuose, kavinėse palikti 10–15 % arbatpinigių nuo sąskaitos sumos, jei jie nebūna įskaičiuoti į paslaugos kainą. Priimta palikti arbatpinigių ir aptarnaujančiam personalui, žmonėms, padedantiems Jums pernešti bagažą, kambarinėms. Dažniausiai šiems asmenims paliekama apie 10–16 pesų (3–5 JAV doleriai).
Transportas
Bavaro, Punta Kanos teritorijose nėra autobusų stotelių. Galite naudotis taksi paslaugomis. Taksi rasite prie kompleksų arba galite paprašyti viešbučio registratūroje. Tarifas pakankamai įdomus: 1 minutė – 1 doleris.
Išsinuomoti automobilį šalyje gali ne jaunesni nei 25 metų asmenys, turintys tarptautinį vairuotojo pažymėjimą ir kreditinę kortelę. Turistams nuomotis automobilio nerekomenduojame. Važinėjant Dominikos Respublikos keliais reikia ne tik gerų vairavimo įgūdžių, bet ir greitos reakcijos, sugebėjimo prisitaikyti prie neįprastų šalies vairavimo ypatumų, didelės kantrybės ir atsargumo.
Religija
Katalikai – 95 %.
Suvenyrai
Puikūs suvenyrai – salsos ritmų garso įrašai, kava, romas, cigarai.
Dominikiečiai kavą laiko savo kultūros dalimi. Pirmąsias kavos pupeles į šią šalį atvežė ispanai 1735 metais. Augalas labai lengvai prigijo jam puikiai tinkančiame klimate, o šalies gyventojai pamėgo šį gėrimą. Kavą geria ir mėgsta beveik visi šalies gyventojai, tad atsisakyti dominikiečio siūlomos kavos – nedraugiškumo požymis. Kavos gėrimą šalies gyventojai geria itin saldų. Populiariausia kava „Santo Domingo“.
Parsivežkite gintaro (!). Dominikos Respublikoje yra gintaro ir jis yra puikus suvenyras artimiesiems. Šį „saulės akmenį“ Dominikos Respublikos gyventojai išgauna šachtose. Turėsite progą palyginti lietuviškąjį pušų sakų gintarą su pupmedžio gintaru iš Dominikos. Šis gintaras būna įvairiausių spalvų, pradedant balta ir baigiant ryškiai raudona. Brangiausias gintaras – mėlynasis. Tai labai retas ir kiečiausias pagal savo sudėtį gintaras. Taip pat brangakmenių žinovus vilioja žaliasis gintaras. Apsilankykite Dominikos Respublikos gintaro muziejuje ir pamatysite, kokia didelė jo įvairovė.
Dar vienas akmuo, kuris randamas tik Dominikos Respublikoje – larimaras. Tai žydras, vulkaninės kilmės pektolitas. Šis akmuo dažnai įstatomas į sidabro arba aukso dirbinius. Dominikiečiai tiki, kad larimaras skleidžia gerą energiją bei padeda įveikti stresą, kai kuriuos fizinius negalavimus.
Muitinė
Vienam asmeniui, sulaukusiam pilnametystės (nuo 18 metų amžiaus), iš šalies galima išvežti 3 litrus alkoholinių gėrimų, 200 vienetų cigarečių arba 50 vienetų cigarų (cigarilių), arba 250 gramų tabako. Kavai ir kakavai apribojimų nėra. Draudžiama išvežti iš šalies kriauklytes, koralus, jūros žvaigždes.
Kategoriškai draudžiama išvežti pesus (nacionalinę valiutą). Be specialaus leidimo draudžiama išvežti daiktus, turinčius istorinę ar meninę vertę. Būtinai pasidomėkite apie prekių įvežimo apribojimus į Lietuvą interneto svetainėje www.cust.lt.
Svarbu
Nėra privalomų skiepų, tačiau patariama prieš važiuojant į Dominikos Respubliką pasiskiepyti nuo maliarijos, hepatito A ir B.
Gydymas Dominikos Respublikoje brangus, tad patariama su savimi turėti ir sveikatos draudimą.
Nepasitikėkite kiekvienu, Jums siūlančiu pagalbą. Šalyje draudžiama elgetauti, tad skurde gyvenantys žmonės pinigų prasimano kitais būdais. Dažnas atvejis – savo paslaugas siūlantys „gidai“, kurie už užmokestį kelis metrus paneš Jūsų lagaminą arba parodys ir taip aiškiai matomas lankytinas vietas.
Viešbučių ypatumai
Viešbučių kategorijos šalyje atitinka paslaugų kokybę. Praktiškai visuose Dominikos viešbučiuose siūloma „viskas įskaičiuota“ maitinimo sistema – t. y. maitinimas 3 kartus per dieną, užkandžiai bet kuriuo metu, vietinės gamybos gėrimai, paplūdimio pramogos (išskyrus motorizuotą įrangą).
Viešbučių komplekse galima laisvai judėti iš vieno viešbučio į kitą, tačiau norint patekti į kito viešbučių komplekso teritoriją reikia pirkti „svečio kortelę“ (ji kainuoja apie 60–80 JAV dolerių). Jei norite pasinaudoti kito viešbučių tinklo SPA paslaugomis, kreipkitės į TEZ TOUR atstovą. Jis susitars dėl Jūsų vizito, tad „svečio kortelės“ pirkti nereikės.
NAUDINGI KONTAKTAI
Klientų aptarnavimo infolinija Dominikos Respublikoje:
Tel. +1 809 981 88 37
LIETUVOS RESPUBLIKOS DIPLOMATINĖS ATSTOVYBĖS AR KONSULINĖS ĮSTAIGOS NĖRA. LIETUVOS RESPUBLIKOS GARBĖS KONSULAI:
WILHELM BROUWER
Camino del Norte 4, Arroyo Hondo Santo Domingo, DOMINICAN REPUBLIC
Tel. +1 809 5653333
Faks. +1 809 3780412
El. paštas alphison@yahoo.com
Nelaimingų atsitikimų ar kitais neatidėliotinais atvejais skambinkite į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministeriją telefonu +370 5 2362444.
Vietinė gelbėjimo tarnyba – 911
Linkime Jums gero poilsio!