Regionai Portugalija
img
Arabai šį kraštą pavadino Albufeira, kas reiškia „jūrų pilis“. Amfiteatro formos miestas, didingai iš aukštai apžvelgiantis visą vandenyną. Siauros gatvelės, sena pilis ir baltasieniai namai su terasomis ant stogų – tai arabų klestėjimo laikų palikimas. Saugus uostas su savo tradiciniais spalvotais žvejybiniais laiveliais prie Albufeiros prieplaukos yra liudininkai tų dienų, kuomet Albufeira buvo klestintis ir senas žvejybos tradicijas turintis miestas. Šiandien žvejybiniai laivai dalinasi vieta su laivukais, kurie plukdo turistus į keliones pakrantėmis, aplankant išskirtinio grožio jūros urvus. Pakrantė, kuri tęsiasi net 30 kilometrų, turi daugiau negu 20 paplūdimių, kur kiekvienas jų skiriasi augmenija, kraštovaizdžiu, lankytojų skaičiumi ir siūlomų pramogų kiekiu. Nors kraštas garsėja savo naktiniu gyvenimu, čia yra ir kita realybė su mažais, jaukiais kaimukais, kuriuose vis dar galima rasti rankų darbo dirbinių, paragauti delikatesų, kurių receptai nepakito per šimtmečius, ir ramiai paskaityti knygą tarp kvepiančių vaisių sodų ir žydinčių migdolų medžių.
Algarvė - Albufeira
img
Šalies pietuose esantis Lagosas – tai istorija ir tradicijomis prisotintas kraštas. Tačiau tuo pat metu tai ir vienas kosmopolitiškiausių miestų, kur žmonės iš įvairiausių kraštų gyvena santarvėje jau daugybę metų. Be turizmo, šiam kraštui būdinga žvejyba, medaus, medžio bei konditerijos gaminių pramonė. Paplūdimiai apsupti įspūdingų urvų, natūraliai susidariusių uolėtų arkų ir krištolo skaidrumo vandens, kuriame matyti išnirusios uolos. Neeilinis kraštovaizdis kviečia atrasti įspūdingą Lagoso grožį ne tik pakrantėse, tačiau ir jūroje. Apgyvendinta dar priešistoriniais laikais, ši vietovė buvo vertinama dėl ten esančio uosto, todėl dažnai buvo lankoma finikiečių, graikų ir kartaginiečių. Ji visada buvo tiek strategiškai, tiek ekonomiškai svarbus taškas. Tai patvirtina ir iki šių dienų išlikusios 10 amžiuje pastatytos gynybinės sienos. 15–16 amžiuje Lagosas pradėjo naują savo erą – kartu su ekonomika augo ir gyventojų skaičius. Būtent tada miestas tapo vienu pagrindinių egzotinių gaminių ir prieskonių prekybos taškų. Tačiau 1755 m. Lagosą nusiaubė žemės drebėjimas, sunaikinęs didžiąją dalį miesto. Kraštas atsigavo ir jis vėl suklestėjo dėl žuvų konservų pramonės. O šiomis dienomis Lagosas yra vienas pagrindinių turizmo centrų Algarvėje.
Algarvė - Lagosas
img
Žvejai ir nuo jūros priklausomos žmonių bendruomenės čia gyvena nuo seniausių laikų. Tačiau dabar spalvoti žvejybos laivai randami tik vienoje paplūdimio dalyje, o likusią dalį perėmė restoranai, turizmo centrai, rekreacinės ir sporto zonos bei pramogas siūlantys verslai. Monte Gordas yra tituluojamas Algarvės turizmo istorijos pradininku, kuris iki šių dienų laikomas vienu pagrindinių turizmo centrų. Paplūdimio centrinę dalį puikiai papildo plati gatvė su nuolat šurmuliuojančiais ir gyvybės kupinais parkais, lankytinomis vietomis ir kitais turistiniais objektais. Tai viena šilčiausių, sausiausių ir ryškiausių vietovių visoje Algarvėje, o vandenynas čia yra itin ramus ir malonios temperatūros dėl netoliese esančio Gibraltaro sąsiaurio ir ten susiliejančių vandenų. Taip pat galėsite pasidžiaugti nedidelėmis smėlio kopomis, kurios nepaisant to, kad yra lankomiausioje paplūdimio dalyje, geba atlaikyti visus lankytojų srautus. Tolimiausiuose paplūdimio kraštuose rasite aukštesnes kopas, kurios leis jums pasigrožėti augmenija ir vaizdu į pajūrį.
Algarvė - Monte Gordas
img
Oljaunas (Olhao) tai uostamiestis Ria Formosa įlankos pakrantėje. Dėl savo artumo su Ria Formosa nacionaliniu parku, šis kurortas buvo statomas vadovaujantis ekologijos reikalavimais, naudojant nekenksmingas aplinkai medžiagas. Kurorto paplūdimiai yra Armonos saloje, į kurią galima patekti keltu.
Algarvė - Oljaunas (Olhao)
img
Tai malonus, triukšmingas ir džiaugsmingas kurortinis miestas, kuris vasarą tampa vienu gyvybingiausių pakrančių miestu Algarvėje. Tai vieta, kurioje svarbiausia yra paplūdimys ir linksmybės. Čia galbūt nepasinersite į portugalų kultūrą, tačiau neabejotinai galėsite pasimėgauti atpalaiduojančiu poilsiu paplūdymyje, skaniu maistu bei nenurimstančiu naktiniu gyvenimu. Praja da Roša Tačiau istorija ir kultūra yra visai šalia, jas lengvai pasieksite pasirinkę įdomias dienos keliones ir ekskursijas. O pačiame mieste dažnai vyksta įvairūs šventiniai renginiai, galima pasiplaukioti laivais, pasivažinėti džipais bei aplankyti vandens parką. Praja da Roša – klasikinis paplūdimio atostogų kurortas, kuriame tiesiog tvyro atpalaiduojanti atmosfera. Jis paplitęs ne tik tarp šeimų, tačiau ir tarp jaunų porų ar vyresnio amžiaus turistų.
Algarvė - Praja da Roša
img
Algarvė - Vilamora
img
Huelva (spain)
img
Kanela (Ispanija)
img
Kosta de Lisabona
img
Portas – senovinis miestas ir buvusi Portugalijos sostinė įsikūrusi kalnuotame Doro upės krante, keli kilometrai nuo vietos kur upė įteka į Atlanto vandenyną. Istorinis Porto miesto centras yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Restoranai siūlo platų įvairiausių vietinių ir tarptautinės virtuvės patiekalų bei vynų pasirinkimą. O parduotuvėse galima įsigyti įvairiausių vietinių produktų. Ramaus paplūdimio poilsio mėgėjų Porte laukia smėlio ir smulkaus žvyro paplūdimiai, kurie tęsiasi nuo Doro upės ištakų iki Matozinjoso miestelio, kuris laikomas gastronomine Portugalijos sostine. Šalies vyno, portveino sostine laikoma Vila Nova de Gaja, įsikūrusi priešais Portą, kairiajame Doros upės krante. Tiltu, suprojektuotu Gustavo Eifelio, nesunkiai galima pasiekti kairįjį upės krantą, kur įsikūrę geriausi portveino namų rūsiai.

Vilkite vėliavą į norimą vietą žemėlapyje
OK
Lankytojų patogumui, norint teikti asmeninę informaciją, įsiminti asmeninius pageidavimus ir svetainės nustatymus, mūsų svetainėje naudojami slapukai ir kitos panašios technologijos. Norėdami naudotis svetaine, turite patvirtinti savo sutikimą naudoti nurodytas technologijas. Išsamiau
Sutinku