Tailando regionai
img
Skurdus ir prabangus, varganas ir didingas, senovinis ir šiuolaikinis, despotiškas ir demokratiškas – Tailando sostinė vienas iš retų miestų, gebančių sujungti tokias kontrastingas savybes ir sukelti tokius prieštaringus jausmus. Miestą 1782 metais įkūrė šiuo metu valdančios dinastijos karalius Rama I. Per du amžius Bankoko urbanizacijos veiksnys buvo didžiausia Tailando upė Čao Praja ir nutekamieji kanalai. Dėl išsišakojusio kanalų tinklo Bankokas įgijo dar vieną pavadinimą, kurį jam suteikė europiečiai – „Rytų Venecija“.
img
Trys valandos kelio į pietvakarius nuo Bankoko ir Jūs jau Siamo įlankos pakrantėje, kur įsikūręs prestižinis žemyninio Tailando kurortas – Hua Hinas. Hua Hino kurortas populiarus buvo jau tais laikais, kai užsienio turistai Tailando dar nebuvo atradę – čia ilsėjos Tailando elitas. 1928 m. Karalius Rama VII Hua Hine pastatė nuostabius “Kangwon” rūmus (pavadinimas reiškia “Toli nuo liūdesio”), kurie ir šiandien yra viena iš karališkosios šeimos vasaros rezidencijų. Tad nenuostabu, kad ir visa kurorto infrastruktūra išties “karališka” - karališku galima pavadinti ir kurorto golfo klubą, kurio laukai pripažinti geriausiais pasaulyje. Hua Hinas tiesiog spindi švara, stebina parkų gausa ir, žinoma, aukščiausios klasės viešbučiais, o visai netoliese plyti Nacionalinis “Khao Sam Roi Yot” parkas su žaliomis kalvomis, urvais, kriokliais ir nuošaliomis įlankėlėmis. Jei norite pailsėti nuo didelio miesto chaoso, mėgstate vaikštinėti ramiomis , švariomis gatvelėmis ir mėgautis egzotiška gamta – Hua Hinas kaip tik Jums.
img
Kao Lako kurortas priklauso Phang Nga provincijai – turbūt egzotiškiausiam Andamanų jūros regionui. Kao Lako pavadinimas reiškia “ kalną prie jūros”, ir tikrai, palei pakrantę tęsiasi kalnų grandinė, apaugusi džiunglėmis. Visas šis kraštas amžinai skendi žalumoje, baltai švyti tik fantastiški pakrantės paplūdimiai. Kao Lako kurortas dar gana “jaunas”, daug ramesnis nei, maždaug, už 100 km esanatis Puketas. Kurortą supa net trys gamtos draustiniai, tad čia ilsėtis mėgsta ekoturizmo pasekėjai. Tačiau dauguma kurorto svečių į Kao Laką atvyksta nardyti. Iš netoliese esančios Tap Lamu prieplaukos kasdien kursuoja laivai į Similanų salas – įdomiausią Andamanų povandeninio pasaulio kampelį. Nepaprastai gražus Similanų salų koralinis rifas ir spalvinga jo fauna pavertė šią vietą nardytojų meka. Kao Lako viešbučiai suprojektuoti ir pastatyti taip, kad nedominuotų nuostabios gamtos fone, nesudarkytų natūralaus peizažo grožio, bet tuo pačiu užtikrintų visus būtinus patogumus poilsiaujantiems.
img
Antra pagal dydį Tailando sala, dar vadinama „Dramblio sala“. Sala priklauso Mu Ko Čango nacionaliniam parkui, kurį sudaro daugiau nei 52 salos. Žmogaus nesudarkyta salyno gamta vilioja turistus iš viso pasaulio. Dar prieš 25 metų saloje nebuvo nei viešbučių, nei kelių, nei elektros. Tačiau situacija pasikeitė po šalies premjero Taksino Činavato apsilankymo Ko Čange 2001 metais. Susižavėjęs vietovės grožiu jis nusprendė paversti salą „antruoju Puketu“, tad buvo parengta vyriausybinė salos vystymo ir turistų pritraukimo į ją programa. Netgi tailando karališkoji šeima mėgsta šį rojaus kampelį ir dažnai čia atostogauja.
img
Žemyninis Krabi kurortas plyti šalies pietvakariuose, Andamanų jūros pakrantėje. Balto smėlio paplūdimiai, miškais apaugę kalnai, urvai, mangrovės, karštosios versmės, šimtai netoli pakrantės pabirusių mažyčių salelių – tai Krabi peizažo elementai, apsijungiantys į tobulą paveikslą. Smagu ir tai, kad net per patį sezono įkarštį Krabi mažiau poilsiautojų, tad netrukdomai galima mėgautis gražiais smėlio ruožais su čia pat augančiomis palmėmis ir povandeninio pasaulio įvairove.
img
Pataja – didžiausias Tailando kurortas (plotas didesnis nei 208 kv. km.), išsidėstęs rytinėje Siamo įlankos pakrantėje, apie 140 km atstumu į pietryčius nuo Bankoko. Šio geografinio rajono sienos tęsiasi nuo Čao Praja upės žiočių iki sienos su Kambodža. Pataja niekada nemiega, tad kurorto centre viešbučius rekomenduojame tikriems linksmybių gerbėjams, o ramaus poilsio ieškokite Patajos pakraštyje esančiuose Jomtien ir Naklua rajonuose, skirtuose ramiam šeimos tipo poilsiui. Šios zonos buvo kuriamos vėliau ir jose vyrauja kita poilsio filosofija – viešbučiai įsikūrę parko zonose, visa jų infrastruktūra susitelkusi ties nuosavomis didelėmis teritorijomis su išėjimais į platų miesto paplūdimį.
img
Valanda skrydžio iš Bankoko ir Jūs jau didžiausioje Tailando saloje – Pukete. Salą su žemynine Andamanų jūros pakrante taip pat jungia Sarasino tiltas-pylimas. Jo dėka atostogaujantiems Pukete turistams patogu vykti į nepaprasto grožio vietas ir nacionalinius parkus kaimyninėse Krabi ir Phang-nga provincijose, kur įsikūręs ir Khao Lhak nacionalinis parkas. Puketas – viena populiariausių poilsio vietų pasaulyje. Nepakartojamam Puketo grožiui, daugybei nepaprasto baltumo paplūdimių, ramių įlankų bei skaidriems Indijos vandenyno pakrančių vandenims negali atsispirti daugybė turistų. O turistinis sezonas šioje saloje niekada nesibaigia, nes klimatas čia kinta labai mažai. Netgi lietingojo sezono metu, birželio-spalio mėnesiais, salą lepina saulėtos dienos ir maloni šiluma.
img
Tai kokosų palmių sala – jų čia auga apie 3,5 mln. Samujo senbuviai nuo seno augino kokosų palmes ir vertėsi žvejyba. XX amžiaus 9-ojo dešimtmečio viduryje, kai į salą pradėjo plūsti turistai, viskas pasikeitė. Vakarų keliautojai salą pamėgo dėl sniego baltumo paplūdimių, gražaus gamtovaizdžio ir ramybės, į kurią pasineria visi atvykėliai. Salos valdininkai, nepaisant aktyvios turizmo industrijos plėtros, stengiasi išsaugoti natūralų ir paprastą salos žavesį, pavyzdžiui, čia draudžiama statyti pastatus, kurių aukštis viršija palmes, todėl viešbučiai dažniausiai būna neaukšti vasarnamiai, kartais net dengti palmių lapais. Netrūksta čia ir SPA paslaugas teikiančių bei tradicinį masažą atliekančių specialistų, tad retai kas iš salos išvyksta neišbandęs gydančių vietinių rankų meistriškumo.

Vilkite vėliavą į norimą vietą žemėlapyje
OK
Lankytojų patogumui, norint teikti asmeninę informaciją, įsiminti asmeninius pageidavimus ir svetainės nustatymus, mūsų svetainėje naudojami slapukai ir kitos panašios technologijos. Norėdami naudotis svetaine, turite patvirtinti savo sutikimą naudoti nurodytas technologijas. Išsamiau
Sutinku