Ekskursijų programa Kalabrijoje 2022

EKSKURSIJA APRAŠYMAS
EOLIJOS (LIPARIO) SALOS - ISOLE EOLIE

Mini kruizas į Eolijos salas, kurias galima pasiekti tik vandeniu. Turėsite galimybę pasimėgauti unikaliais, kvapą gniaužiančiais vaizdais: skaidriu turkio spalvos vandeniu, viliojančiais urvais, vaizdingomis įlankomis ir nuostabiu gamtos grožiu. Lipario salos yra vienos gražiausių Viduržemio jūros salų. Apsilankymas šiose salose paliks neišdildomą įspūdį, tad norėsite čia sugrįžti dar ne vieną kartą. Kelionę pradėsime nuo Strombolio salos, kurioje įsikūręs vienas iš keturių Italijos teritorijoje veikiančių ugnikalnių. Ugnikalnio aukštis siekia 900 metrų. Aplankysime du miestus: Strombolį ir Ginostrą, nedidelį žvejų kaimelį. Saloje gausu juodų smėlio paplūdimių, idealiai tinkančių  maudynėms ir atsipalaidavimui. Kitas sustojimas numatytas Lipario salose. Čia gausu boutique tipo parduotuvių, suvenyrų krautuvėlių bei kavinių.

Didžioji pilis ir Katedra pastatytos ant aukštos uolos,  kur galėsite pasimėgauti kvapą gniaužiančiais panoraminiais vaizdais. Lipario miestas yra labai gyvybingas ir žavus, su siauromis gatvelėmis ir senoviniais namais. Tęsime kelionę į Vulcano salą, garsėjančią  uolėtomis pakrantėmis ir fantastine panorama. Tačiau ypatingo žavesio salai priduoda sieros vandenilio šaltiniai, maitinami karštosiomis srovėmis ir apsupti fumaroliu (aplink išėjimus nusėda sieros kristalai).     

GURMANIŠKASIS PICO KALABRAS (PIZZO CALABRO)

Šv. Eufemijos įlankos pakrantėje įsikūręs Pico Kalabras – dar vienas Kalabrijos stebuklas. Spalvingas, viduramžiais įkurtas  miestelis. Šalia miestelio yra vienas, kiek netradicinis statinys – bažnytėlė Piedigrotta, įrengta uoloje, kurią aplankysime ekskursijos metu. Taip pat lankysimės Joachimo Murato pilyje. Pilis išgarsėjo, nes Joachimas Murato buvo Napoleono Bonaparto svainis ir bendražygis. Tiesa, pilis pastatyta 1486 metais Ferdinando Aragoniečio, bet, po joje 1815 metais Joachimui Muratui įvykdytos mirties bausmės, pilis „pasiskolono” jo vardą.

Čia lankantis paragausime miestą garsinančių rankų darbo ledų Tartufo di Pizzo. Itališkai „tartufo“ reiškia trumą, tačiau leduose trumų tikrai nerasite, į trumus šie ledai panašūs savo forma. Dar vienas netikėtumas laukia ledų viduje – skystas gardus įdaras. O ekskursijos pabaigoje galėsite pasimėgauti miestelio siauromis gatvelėmis ir apsipirkti.

TROPĖJA IR VATIKANO KYŠULYS

Tropėja ir Vatikano Kyšulys – du Kalabrijos Tirėnų pakrantės „perliukai“. Tropėja –„Tirėnų jūros perlas“ - teisėtai yra viena populiariausių turistinių vietų. Pirmą kartą miestas buvo paminėtas I a. Plinijaus Vyresniojo prisiminimuose. Nuo miesto terasos, kuri įsikūrusi ant uolos virš jūros, atsiveria nuostabus vaizdas, čia galima pasigrožėti Santa Maria dell‘Isola bažnyčia. Istoriniame miesto centre iš visų senovinių pastatų labiausiai išsiskiria Katedra, pastatyta normanų valdymo laikais. Katedros viduje saugomi vertingi meno kūriniai, tokie kaip Rumunijos Madonos (Madonna di Romania) ir Tropėjos globėjos, ne kartą gelbėjusios miesto gyventojus nuo žemės drebėjimų ir kitų nelaimių, drobės. Taip pat ekskursijos metu aplankysime vieną gražiausių Kosta degli Dei pakrantės vietų – Kapo Vatikano kyšulį. Čia pamatysime žymų švyturį, iš kurio atsiveria nepamirštami panoraminiai Kalabrijos vaizdai. Kyšulį puikiai apibūdina tokie žodžiai – uolos, krištolo skaidrumo jūra, įlankos ir balto smėlio paplūdimiai.

MATERA

Kelių tūkstantmečių istoriją menantis, vienas seniausių pasaulio miestų Italijos pietuose įsikūręs Bazilikatos regione, ant uolėto skardžio. 2019 metais Matera pelnė Europos kultūros sostinės titulą. Pasak archeologų, 9 tūkst. metų skaičiuojanti Matera yra seniausia žinoma gyvenama vietovė ne tik Italijoje, bet ir visoje Europoje, o senumo varžytuvėse pasaulyje ji nusileidžia tik Jordanijos Petrai. Matera saugoma UNESCO, o tarp turistams aplankyti rekomenduojamų objektų – urvuose išskobti būstai-urvai, kuriuos vietiniai vadina sassi ir kurie buvo pirmieji miesto pastatai, požeminės bažnyčios, XIII amžiaus katedra ir nuostabus kraštovaizdis. Kad ir kur beitumėte, visa Matera – muziejus po atviru dangumi. Dėl išsaugoto senojo miesto veido, Melas Gibsonas filmą „Kristaus kančia“ filmavo būtent Materos gatvėse.

 

Informaciją apie ekskursijas Jums suteiks Tez Tour atstovas informacinio susitikimo metu.
Ekskursijų organizatorius pasilieka teisę keisti kelionių laikus, kainas ir programą.
Ekskursijos gali vykti rusų kalba.

 

Vilkite vėliavą į norimą vietą žemėlapyje
OK