Keliaujantiems į Latviją

(Atnaujinta 2021 08 09)

  • Dėmesio! 2021 m. birželio 15 d. Vyriausybės sprendimu panaikinti apribojimai be svarbios būtinosios priežasties atvykti į Latviją iš Europos Sąjungos (ES), Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybių, Šveicarijos ir Jungtinės Karalystės (JK).
  •  Nuo šiol Covid-19 ribojančios priemonės Latvijoje taikomos atsižvelgiant į pandemijos situaciją šalyse iš kurių atvykstama į ar keliaujama per Latviją: žemos (iki 75 susirgimų atvejų 100 tūkst. gyventojų), aukštos ir ypač aukštos rizikos šalių sąrašas skelbiamas kiekvieną penktadienį ir įsigali tos pačios savaitės šeštadienį.

 

Šiuo metu Lietuvai esant žemos rizikos šalių grupėje, vykti į Latviją galima:

  • Asmenims, kurie paskiepyti pasaulio sveikatos organizacijos pripažintomis vakcinomis ir praėjus 15 dienų po vakcinacijos kurso pabaigos. Privaloma turėti tai patvirtinančius dokumentus.
  • Asmenims, kurie yra persirgę Covid-19 liga bei nuo pirmo teigiamo SARS RNS tyrimo yra praėję ne daugiau nei 180 d. Privaloma turėti patvirtinančius dokumentus.
  • Asmenims, turintiems ne anksčiau nei prieš 72 val. atlikto PGR (angl. PCR) SARS-CoV-2COVID-19 arba ne anksčiau nei prieš 24 val. yra atlikto SARS-CoV-2 antigeno tyrimo neigiamą rezultatą.
  • Atvykstantys į Latviją ir negalintys pateikti skiepijimą, persirgimą ar tyrimą įrodančio dokumento privalo savo lėšomis nedelsiant per 24 val. atlikti Covid-19 tyrimą ir izoliuotis iki rezultatų gavimo.
  • Vaikams iki 12 metų amžiaus testo rezultatų, skiepų ar persirgimo dokumentų pateikti nereikia.
  • Visiems bet kokiu būdu iš bet kurios valstybės keliaujantiems į Latviją arba vykstantiems per šalį tranzitu privaloma ne anksčiau kaip prieš 48 valandas iki Latvijos Respublikos sienos kirtimo užpildyti keliautojo anketą covidpass.lv ir išsaugoti QR kodą.

 

Dėmesio! Testas nemokamas! Sveikatos apsaugos ministerija sudarė galimybę vykstant į užsienį nemokamai išsitirti PGR metodu ir gauti Europos Sąjungos (ES) skaitmeninį COVID pažymėjimą dėl tyrimo rezultatų. Išsiimti COVID pažymėjimą dėl greitojo antigeno testo rezultato bus galima atliktus reikiamus techninius pakeitimus. Užsiregistruoti nemokamam COVID-19 tyrimui – greitajam antigeno testui ar PGR tyrimui galima internetu www.1808.lt arba Karštosios linijos telefonu 1808.Daugiau informacijos

 

Taip pat galioja ir pasiūlymas „Tez Tour" keliautojams:

  • Jūsų patogumui, bendradarbiaudami su UAB „Medicina Practica laboratorija" suteikiame galimybę „COVID-19 tyrimą PGR metodu +sertifikatas“ įsigyti už specialią kainą – 65 Eur. Kaina galioja tik įsigijusiems kelionę ir užsisakiusiems šią paslaugą per „Tez Tour" kelionių agentūroje arba internetu. Daugiau informacijos apie šią paslaugą

 

Prieš pat skrydį rekomenduojame pasitikrinti saugumo reikalavimus keliaujantiems į Latviją aviakompanijos, kuri vykdo skrydį, internetinėje svetainėje.


Reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą

 

Vilkite vėliavą į norimą vietą žemėlapyje
OK
Lankytojų patogumui, norint teikti asmeninę informaciją, įsiminti asmeninius pageidavimus ir svetainės nustatymus, mūsų svetainėje naudojami slapukai ir kitos panašios technologijos. Norėdami naudotis svetaine, turite patvirtinti savo sutikimą naudoti nurodytas technologijas. Išsamiau
Sutinku