Keliaujantiems į Turkiją

(Atnaujinta 2022 04 25)

Vakcinuotiems

Nevakcinuotiems/Nepersirgusiems

Persirgusiems

Išimtys

Anketos pildymas

Apribojimai šalyje

ES Covid Skiepų sertifikatas.

Tinkamos vakcinos: Pfizer, AstraZeneca AB, MODERNA BIOTECH, Janssen-Cilag International NV („Johnson & Johnson“), Sinopharm.

Sertifikatas ima galioti, kai nuo paskutinės vakcinos dozės pilnai praeina 14 dienų. Sustiprinamoji vakcinos dozė įsigalioja iš karto. Sertifikatui netaikomas 270 dienų galiojimo terminas.

Keliautojai (suaugusieji ir vaikai nuo 12 m.) privalo turėti ne anksčiau kaip 72 val. iki atvykimo į šalį atlikto COVID-19 PGR testo arba ne anksčiau nei prieš 48 val. iki atvykimo į šalį atlikto greitojo antigenų testo neigiamą rezultatą.

 

 

Turintiems ES Covid Persirgimo sertifikatą (kai nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne mažiau kaip 28 dienos ir ne daugiau kaip 6 mėnesiai (180 dienų) iki atvykimo į šalį), atlikti PGR arba antigenų testo nereikia.

 

- Vaikams iki 12 metų testas ar sertifikatai neprivalomi.

Asmenims, kurie persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu ir turi vieną vakcinos dozę (kai pilną vakcinacijos schemą sudaro 2 dozės), testas nereikalingas. Šios išimties atveju, ES skaitmeniniam Covid persirgtos ligos sertifikatui 180 dienų galiojimas nėra taikomas

Vykstantiems į Turkiją specialios registracijos formos (entry form) pildyti nebereikia, nereikalaujama ir specialaus HES kodo (Hayat Eve Sigar, HES kodo turėjimo prievolė panaikinta).

-Medicininių kaukių neprivaloma dėvėti lauke bei patalpose, kurios yra vėdinamos ir kuriose galima laikytis saugaus atstumo nuo kitų asmenų. Medicininės kaukės vis dar privalomos švietimo įstaigose, ligoninėse, kino teatruose, teatruose ir visose viešojo transporto (įskaitant tarpmiestinį) priemonėse.

- Vykstantiems į Turkiją rekomenduojame įsigyti specialų sveikatos draudimą, kuris, esant reikalui, padengtų visas gydymo nuo COVID-19 išlaidas Turkijoje. Sveikatos draudimą taip pat galima įsigyti kartu su skrydžio bilietais Turkijos avialinijų svetainėje arba per kelionių agentūras. Neturint draudimo, gydymo išlaidas gydymo įstaigoje Turkijoje turės padengti pacientas.

- Asmenims, nesilaikantiems COVID-19 saugumo reikalavimų taikomos baudos (900 TL).

Atkreipiame dėmesį į tai, kad įvažiuojančiojo į šalį asmens pasas turi galioti ne trumpiau kaip 180 dienų nuo atvykimo į šalį.

Pasiūlymas „Tez Tour" keliautojams:

  • Jūsų patogumui, bendradarbiaudami su UAB „Medicina Practica laboratorija" suteikiame specialias kainas šioms paslaugoms: „COVID-19 tyrimą PGR metodu +sertifikatas“ - 65 Eur,  „COVID-19 greitasis antigeno testas + sertifikatas“ (atlikimo laikas iki 1 val.)  - 20 Eur . Šias paslaugas galima užsisakyti užsisakant kelionę kelionių agentūroje arba internetu. Daugiau informacijos apie šias paslaugas

 

Informacija dėl testų atlikimo Turkijoje:

 

  • Turkijoje PGR testai atliekami visose valstybinėse ligoninėse ir daugelyje privačių klinikų. Turkijos Respublikos sveikatos ministerijos licencijuotų, PGR testus atliekančių, laboratorijų sąrašas pagal šalies provincijas.
  • PGR tyrimai atliekami taip pat ir Antalijos oro uoste (rezultatai pateikiami per 24 val., kaina 250 TL). Daugiau informacijos galite rasti čia.
  • PGR testai išvykstant yra atliekami viešbutyje iš anksto numatytu laiku, dvi dienos iki skrydžo.
  • Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks „Tez Tour“ atstovai Turkijoje susitikimo metu. Testo kaina apie 33 $/asm.
  • Atlikto testo sertifikatas bus pristatomas į viešbutį ir jį galima atsiimti iš „Tez Tour“ viešbučio atstovo. Testo rezultą galimą sužinoti E-NABIZ svetainėje įvedus keturis paskutinius gauto QR kodo arba paso numerio skaičius.

 

Jeigu Covid-19 tyrimo rezultatas teigiamas (Sąlygos galioja kelionių paketus įsigijusiems keliautojams):

  • Turkijoje veikia į turizmą orientuota „coronavirus free“ sertifikuota sistema (apimanti oro uostus, skrydžius, užsakomąjį transportą, viešbučius ir maitinimo įstaigas). Susirgus ar nustačius COVID-19 užsienio turistui, jis privalo būti izoliuotas pagal Turkijos sveikatos ministerijos nustatytą tvarką. Turkijoje sertifikuotų viešbučių sąrašas.
     
  • Jeigu vis dėl to atostogų metu turistas suserga besimptome ar lengva COVID-19 forma, jis izoliuojamas atskirame viešbučio kambaryje, maistas ir gėrimai patiekiami į kambarį (papildomai mokėti nereikia iki numatytų atostogų laiko pabaigos). Izoliacijos trukmė yra 7 dienos. Kai dėl teigiamo COVID-19 tyrimo ir privalomos izoliacijos keliautojas, įsigijęs pilną kelionės paketą, negali išvykti pasibaigus numatytam atostogų laikui, o viešbutis nedengia apgyvendinimo išlaidų, TEZ TOUR įsipareigoja savo sąskaita padengti viešbučio apgyvendinimo ir maitinimo išlaidas iki neigiamo testo rezultato gavimo. Gavus neigiamą testo rezultatą, turistas už apgyvendinimą viešbutyje iki skrydžio laiko moka savo lėšomis.

 

Prieš pat skrydį rekomenduojame pasitikrinti saugumo reikalavimus keliaujantiems į Turkiją aviakompanijos, kuri vykdo skrydį, internetinėje svetainėje.

 

Reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą

Vilkite vėliavą į norimą vietą žemėlapyje
OK
Lankytojų patogumui, norint teikti asmeninę informaciją, įsiminti asmeninius pageidavimus ir svetainės nustatymus, mūsų svetainėje naudojami slapukai ir kitos panašios technologijos. Norėdami naudotis svetaine, turite patvirtinti savo sutikimą naudoti nurodytas technologijas. Išsamiau
Sutinku