Poilsinės kelionės į Adžariją

Atostogos Adžariją: poilsinės, pažintinės, „viskas įskaičiuota“ kelionės, ekskursijos

Kelionės į Sakartvelą (Gruziją)

Apie Adžariją

Viza
Nereikalinga
Skrydžio trukmė
~4 val.
Laiko skirtumas
+1 val. (GMT+4)
Kalba
Kartvelų
Valiuta

Laris (GEL)

 

Apsupta kalnų, skalaujama jūros ir amžinai žaliuojanti dėl drėgno subtropinio klimato – tokia trumpa galėtų būti Adžarijos autonominės respublikos Gruzijoje (Sakartvele) charakteristika. Tačiau visą jos grožį ir dvasią sunku sutalpinti žodžiuose. Reikia patirti tą vietinių žmonių draugiškumą, savitas tradicijas, pamatyti akinančiai žalius kalnus ir nuo jų atsiveriančius peizažus. Gamta šį kraštą apdovanojo ne tik įtaigiu grožiu, bet ir švelniu klimatu bei ilgomis vasaromis, kurių malonumais Adžarija ir kviečia pasimėgauti. Kokį kurortą bepasirinktumėte, bent trumpam pakilkite ir į kalnus, juk Adžarijos kalnai – vieni gražiausių pasaulyje su įspūdingu reljefu, vešlia augmenija bei nuostabiais kriokliais.
Ką aplankyti, paragauti ir nuveikti Adžarijoje
Adžarijos lankytinos, įžymios vietos
Adžarijos skoniai
Adžarijos skoniai
Nors Adžarijoje galima paragauti visų populiariausių gruziniškų (sakartvelietiškų) patiekalų, vietinė virtuvė šiek tiek skiriasi. Ji turi unikalų charakterį. Visų pirma, adžarai mėgsta paukštieną ir jai teikia pirmenybę, pajūryje taip pat ruošiami ypatingi patiekalai iš eršketų. Adžarijos pienas laikomas vienu geriausių visoje Gruzijoje (Sakartvele), tad čia gaminamas ir vienas skaniausių sūrių. Idealios gurmaniškos lauktuvės – prieskoniai, nuo kurių čia raibsta akys. Populiariausi: svanetiška druska, adžika, žolelių mišinys chmeli suneli. Taip pat galima paprašyti, kad prieskonių pardavėjas sumaišytų unikalų mišinį tik jums.
Adžarijos istorija
Adžarijos istorija
Šalia Bešumio kalnų kurorto atkasti archeologiniai radiniai patvirtino, kad dabartinėje Adžarijoje buvo gyventa jau akmens amžiuje. Čia nemažai bronzos ir ankstyvojo geležies amžiaus paminklų! Svarbus šis kraštas ir religijos istorijoje. Teigiama, kad būtent iš čia, apaštalo Andriaus pastangomis, krikščionybė ėmė plisti dabartinės Gruzijos (Sakartvelo) teritorijoje. Ilga ir sudėtinga Adžarijos istorija ją blaškė iš vienų rankų į kitas – buvo ji ir Gurijos, ir Abchazijos karalysčių dalimi, patyrė Osmanų ir Rusijos imperijų gniaužtų jėgą. 1991 m. Adžarija bandė atsiskirti nuo Gruzijos, bet iki šiol yra jos sudėtyje kaip autonominis regionas.
Adžarijos gamtos lopšys
Adžarijos gamtos lopšys
Mtiralos nacionalinis parkas – patogiai pasiekiamas iš visų Adžarijos regiono kurortų. Jei mėgstate laukinę gamtą ir norite pasivaikščioti po tikras gruziniškas (sakartvelietiškas) džiungles – jums čia tikrai patiks. Mtirala – subtropinis miškas su kalnais, ežerais ir kriokliais – pati drėgniausia vieta Gruzijoje (Sakartvele), o parkas – puiki to iliustracija. Tokios vešlios žalumos šalyje daugiau niekur nepamatysite, kaip ir augalijos įvairovės. Populiariausi čia du maršrutai: vienas gana paprastas ir trumpas (kelių valandų trukmės), skirtas greitai pažinčiai su parku, o kitas – labai išsamus, net kelių dienų, itin įdomiai pristatantis parko ekosistemą.
Skrydžiai į Adžariją
Užsakomieji ir reguliarūs skrydžiai

Vilkite vėliavą į norimą vietą žemėlapyje
OK