Poilsinės kelionės į BODRUMĄ

Atostogos BODRUME: poilsinės, pažintinės, „viskas įskaičiuota“ kelionės, ekskursijos

Kelionės į Bodrumą

 

Apie Bodrumą

Viza
Nereikalinga
Skrydžio trukmė
~3 val.
Laiko skirtumas
Nėra laiko skirtumo (GMT+3)
Kalba
Turkų
Valiuta

Turkijos lyra (TRY)

 

Skaistūs saulės spinduliai šildo baltus šio miesto namus, sodriai mėlyna jūra švelniai glosto pakrantes ir sūpuoja joje sutūpusias jachtas, o išlikę griuvėsiai kviečia nusikelti į senovės graikų miestą – Halikarnasą. Aukšto lygio aptarnavimu, dideliu kokybiškų viešbučių pasirinkimu bei vakarėliais garsėjantis Bodrumas, pasiruošusiems atrasti jo paslaptis keliautojams, atsiveria kaip nepažintas įstabaus grožio ir nesibaigiančių istorijų miestas.

Bodrumui tekusi istorija išties įspūdinga – dar Halikarnaso laikais mieste pastatytas didingas mauzoliejus mirusiam Persų imperijos Karijos provincijos satrapui Mauzolui, dėl savo išskirtinės didybės ne tik nusipelnė vieno iš septynių pasaulio stebuklų titulo, bet ir tapo bendriniu žodžiu prabangiems kapams įvardyti. Deja, šis nuostabus skulptūromis bei kolonomis puoštas statinys iki mūsų dienų neišliko, dabar galima apžiūrėti tik jo fragmentus, o kelios skulptūros saugomos Britų muziejuje.

Bodrumas yra europietiškiausias Turkijos kurortas. Dideli prekybos centrai, elegantiški restoranai ir barai, įspūdinga prieplauka, kur prišvartuotos prabangios bei itin gražios jachtos, pramogos kiekvienam skoniui - visa tai suteiks jums pilnatvę atostogaujant šiame regione. Miestas įsikūręs vaizdingame pusiasalyje, kur susitinka Egėjo ir Viduržemio jūros. Ore tvyro europietiška dvasia ir net savo architektūra Bodrumas turi kažką bendro su Italijos ar Prancūzijos Rivjera. Paplūdimiai Bodrumo regione yra labai įvairūs, tad galite rinktis, ar norite, kad jie būtų smėlėti ar akmenuoti. Bet visgi šis regionas labiausiai vertinamas, nes čia švariausia Egėjo jūra, vaizdingiausi pezažai, prabangiausi viešbučiai, bei puikus klimatas - oro drėgmė Bodrume neviršija 50 proc.
Ką aplankyti, paragauti ir nuveikti Bodrume
BODRUMO lankytinos, įžymios vietos
TURKIŠKA PIRTIS – HAMAMAS
TURKIŠKA PIRTIS – HAMAMAS
Nors turkiškos pirtys jau spėjo apkeliauti pasaulį, tikraisiais hamamo malonumais galite pasilepinti tik jo gimtinėje. Būtent čia ir siūlome susitikti atpalaiduojančiam ritualui.
SKONIO GURMANAMS
SKONIO GURMANAMS
Gözleme – tai labai sotus ir labai turkiškas gatvės maistas, kuris šiame kurorte itin populiarus. Plonos it popierius tešlos papločiuose rasite pačių įvairiausių įdarų: sūrio, šviežių daržovių ar mėsos.
VAKARĖLIAI ANT BANGŲ
VAKARĖLIAI ANT BANGŲ
Jei linksmybės krante Jūsų nebestebina, į vakarėlį kviečia Bodrumą skalaujanti Egėjo jūra. Bodrume platus vandens pramogų pasirinkimas, nuo teatralizuotų šeimoms skirtų piratų laivų iki plaukiojančių naktinių klubų su aistringais putų. Tačiau tai dar ne viskas - vandens gelmes galite tyrinėti nardydami, skrosdami per bangas katamaranais ar vandens motociklais, adrenalino atsargas papildyti kitomis linksmybėmis (pasiplaukioti bananais, pripučiamais ratais, paskraidyti virš jūros parašiutu).
ŠV. PETRO PILIS (BODRUMO PILIS)
ŠV. PETRO PILIS (BODRUMO PILIS)
Šią pilį, kaip pagrindinę tvirtovę Mažojoje Azijoje, pastatė Hospitaller ordino riteriai. Tai buvo antra pagal svarbą pilis, po jų gyvenamosios vietos Rode. Pradėta statyti dar 1402 m., o 1409 m. Popiežiaus dekretu visiems pilies statytojams buvo suteikta vieta Danguje. Pilies statybai ir tolimesniam sutvirtinimui buvo naudojamas Mavsolio mauzoliejaus akmuo. Pilis turkams atiteko tik 1523 m. Pilyje yra keturi dideli bokštai - anglų, vokiečių, prancūzų ir italų. Kiekvieną iš šių bokštų prižiūrėjo ir saugojo savo šalių riteriai.
EFESAS
EFESAS
Efeso miestas, nors tiksliau būtų sakyti – muziejus, yra Turkijos vieta, sukaupusi kone gražiausią ir seniausią antikos prisiminimų kolekciją. Kadaise čia klestėjo didžiulis uostamiestis, į kurį traukė laivai iš visos senovės Graikijos, o dabar Efesas ne ką mažiau masina archeologus ir istorijos mylėtojus. Pasakojama, kad miesto gyvenimas šioje vietoje virė dar 2000 metais prieš mūsų erą. Stebėtina, tačiau dauguma tai įrodančių statinių tebekelia susižavėjimą ir nuostabą iki šių dienų. Efese apžiūrėsime Celsijaus biblioteką, odeoną ir 24 tūkst. vietų amfiteatrą, išlikusį akveduką, romėniškųjų pirčių ir akropolio griuvėsius, imperatoriaus Adriano fontaną ir Heraklio vartus.
KELIAUK, PAŽINK, PATIRK
KELIAUK, PAŽINK, PATIRK
Poilsis Bodrume tai ne tik tingus gulėjimas paplūdimyje ir pliuškenimasis šiltoje jūroje, bet ir įdomi bei alsuojanti praeitimi ekskursijų programa. Bodrumo regione apstu žavingų kaimelių su akinančiai baltais namukais, kurie paskendę sodriai rožinės spalvos vešliuose bugenvilijos tankmėse. Lankydamiesi autentiškuose miesteliuose galite pažinti tradicinį turkų gyvenimo būdą ir nusipirkti mielų rankų darbo suvenyrų. Pažinčiai su praeitimi ir istorija, siūlome aplankyti keletą vietų, tokių kaip Efesas, Pamukalė ir Daljanas. Taip pat galite nuplaukti su keltu į Graikijos Koso salą, kuri buvo Hipokrato gimtinė.
Poilsis Bodrume pagal kiekvieno norus
Geriausi pasiūlymai BODRUME
Paskutinė minutė
Paskutinė minutė
Atostogos su vaikais
Atostogos su vaikais
Atostogos dviems
Atostogos dviems
Viskas įskaičiuota
Viskas įskaičiuota
Populiariausi Bodrumo viešbučiai
  • VOGUE HOTEL SUPREME BODRUM
  • Išvykimas: Pn, 03.05.2024, 7 n.
  • UAI - Ultra Viskas įskaičiuota, kaina asmeniui DBL+CHD
Įskaičiuota
Skrydis
Viešbutis
Pervežimas
Maitinimas
Išsamiau
Tiesioginiai skrydžiai į Bodrumą
Užsakomieji ir reguliarūs skrydžiai
Pigiausių aviabilietų į Turkija paieška.

Vidutinė metinė oro temperatūra Bodrume

sausis
15°C
vasaris
15°C
kovas
17°C
balandis
21°C
gegužė
26°C
birželis
30°C
liepa
34°C
rugpjūtis
33°C
rugsėjis
31°C
spalis
25°C
lapkritis
19°C
gruodis
16°C

Vidutinė metinė vandens temperatūra Bodrume

sausis
18°C
vasaris
17°C
kovas
17°C
balandis
17°C
gegužė
19°C
birželis
22°C
liepa
24°C
rugpjūtis
25°C
rugsėjis
24°C
spalis
22°C
lapkritis
20°C
gruodis
18°C

Vilkite vėliavą į norimą vietą žemėlapyje
OK