Poilsinės kelionės į Pafosą

Atostogos Pafose: poilsinės, pažintinės, „viskas įskaičiuota“ kelionės, ekskursijos

Kelionės į Pafosą

Apie Pafosą

Viza
Nereikalinga
Skrydžio trukmė
~3.5 val.
Laiko skirtumas
Nėra laiko skirtumo (GMT+3)
Kalba
Graikų
Valiuta

Euras (€)

 

Pafosu vadinamas pietvakarių Kipre įsikūręs miestas ir jį supanti apygarda, užimanti visą vakarinę salos dalį. Atostogoms ši kryptis – tobulas pasirinkimas, mat Pafose yra gerų paplūdimių, viešbučių ir restoranų, Akamas pusiasalio nacionalinis parkas, taip pat didžiulis Archeologijos parkas bei įvairios pramogos keliaujantiems su vaikais – nuo sausumos, vandens atrakcionų iki zoologijos sodo ar asiliukų fermos. Pafosas turi savo oro uostą, esantį už 6,5 km nuo miesto, tad nuvykti į viešbutį – neužtruks.
Pafoso miestas – buvusi Kipro sostinė, pakrantėje įsikūręs uostas, yra pilis, bažnyčių, vienuolynų. Miestas sudarytas iš dviejų dalių – jūros terasoje įsikūrusio gyvenamojo kvartalo Ktima ir prie jūros, šalia viduramžių uosto esančio Kato, kuriame nusidriekęs prabangių viešbučių kvartalas ir šalia kurio yra pagrindinė Pafoso archeologinių kasinėjimų vieta. Bene labiausiai Pafosas garsėja Afroditės uola ir paplūdimiu, į kurį kasmet traukia tūkstančiai turistų, ieškančių meilę žadančio širdies formos akmenėlio. Pafosas įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.
Ką aplankyti, paragauti ir nuveikti Pafose
Pafoso lankytinos, įžymios vietos
Koralų paplūdimys
Koralų paplūdimys
Jei apsistojote pačiame Pafoso mieste, paplūdimio jame nerasite. Tačiau vos už 11 km yra vienas populiariausių ir gražiausių Kipro paplūdimių – Coral Bay. Prie pat geltonu minkštu smėliu viliojančios pakrantės – daugybė restoranų, o jūsų ir jūsų šeimos saugumu rūpinsis ne tik budintys gelbėtojai, bet ir akmeniniai nuo jūros bangų saugantys molai. Dėl malonios aplinkos, šiltos jūros ir puikiai išvystytos poilsio infrastruktūros paplūdimyje norėsite praleisti visą dieną. Juolab kad oras Pafose ir karštos vasaros – būtent tai, ko ieško didžiuma poilsiautojų.
Pramogos vaikams
Pramogos vaikams
Kipre, kaip ir daugelyje pietinių šalių, egzistuoja vaikų kultas. Vaikai čia mėgiami, laukiami, laikomi Dievo palaiminimu. Pafose veikia bent keli teminiai pramogų parkai, skirti saloje atostogaujantiems su vaikais. Tai Paphos Aphrodite Waterpark – vandens atrakcionų, baseinų ir kitų vandens pramogų parkas. Paphos Luna Park – atrakcionų ir įvairiausių karuselių parkas, skirtas įvairaus amžiaus lankytojams. Taip pat yra ir zoologijos sodas – Paphos Zoo. Tad jei į Kiprą keliaujate su vaikais, atostogos Pafose dovanos nepamirštamų pramogų ir įspūdžių.
Archeologijos parkas
Archeologijos parkas
Kipriečiai kartais skundžiasi, kad saloje neįmanomos jokios statybos, mat kur tik besi kastuvą, ten – archeologinis paveldas. Pavyzdžiui, 1962-aisiais žemę aręs žmogus aptiko unikalias II-V amžiuje sukurtas itin vertingas mozaikas. Paaiškėjo, jog puikai išlikusios, antikinių mitų siužetus vaizduojančios mozaikos puošė vieno iš Pafoso valdytojų, Dionizo, vilos grindis, mat graikų-romėnų periodu Pafosas buvo viso Kipro sostinė. Mozaikos yra milžiniško Archeologijos parko – muziejaus po atviru dangumi – dalis, kurį rasite Kato vadinamoje Pafoso dalyje.
Poilsis Pafose pagal kiekvieno norus
Geriausi pasiūlymai Pafose
Paskutinė minutė
Paskutinė minutė
Atostogos su vaikais
Atostogos su vaikais
Poilsis dviems
Poilsis dviems
Viskas įskaičiuota
Viskas įskaičiuota
Tiesioginiai skrydžiai į Pafosą
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit
Užsakomieji ir reguliarūs skrydžiai

TEZ TOUR atstovo komentaras


Atostogos Pafose leis patenkinti pačius įvairiausius poilsiautojų lūkesčius. Jame rasite net tik paplūdimius ir gerus viešbučius, restoranus, bet ir daug gamtos, archeologinių kasinėjimų vietų, žvejybos uostą ir salos pakrantėse įsikūrusių nedidelių jaukių miestukų. Visgi tiek pats miestas yra nemažas, tiek ir įvairios pramogos ar lankytinos vietos viena nuo kitos – pakankamai nutolusios, todėl būtų idealu nuomotis automobilį. Eismas Kipre vyksta kita nei mums įprasta kelio puse, bet paprastai vairuotojai pakankamai greitai persiorientuoja, o vietos gyventojai su raudonais (nuomojamų automobilių) numeriais pažymėtomis mašinomis elgiasi itin pagarbiai ir kantriai.
Orai Pafose šiltuoju metų laiku – nuo gegužės iki pat lapkričio mėnesio – itin malonūs. Vasaros čia karštos ir praktiškai be lietaus. Netoli Kipro – Afrika, tad kartais galima patirti ir iš Sacharos dykumos salą pasiekiančių šilumos bangų.
Pafose maistas, kaip ir visame Kipre, nepaprastai skanus ir šviežias, tad jei esate nusiteikę keliauti, viešbutyje užsisakykite tik pusryčius.

 

Vidutinė metinė oro temperatūra Pafose

sausis
17°C
vasaris
17°C
kovas
19°C
balandis
22°C
gegužė
25°C
birželis
28°C
liepa
30°C
rugpjūtis
30°C
rugsėjis
29°C
spalis
27°C
lapkritis
22°C
gruodis
19°C

Vidutinė metinė vandens temperatūra Pafose

sausis
18°C
vasaris
17°C
kovas
17°C
balandis
18°C
gegužė
20°C
birželis
24°C
liepa
26°C
rugpjūtis
27°C
rugsėjis
26°C
spalis
24°C
lapkritis
22°C
gruodis
19°C

Vilkite vėliavą į norimą vietą žemėlapyje
OK