Lankytinos vietos Gruzijoje (Sakartvele)

Susipažink su populiariausiom Gruzijoje lankytinom vietom. Sužinok ką privalai pamatyti keliaudamas į Gruzijoje

Kelionės į Gruziją
Ką aplankyti Gruzijoje (Sakartvele)
Gruzijos lankytinos, įžymios vietos
Skaniausios lauktuvės
Skaniausios lauktuvės
Geriausios lauktuvės – skanios lauktuvės. Gruzija (Sakartvelas) garsėja savo svetingumu ir vaišių gausa, todėl trupinėlį šios patirties galima parsivešti į namus. Lauktuvėms dairykitės ko nors skanaus, pavyzdžiui, tkemali – slyvų padažo, čurčhelų – vynuogių sulčių ir riešutų „dešrelių”, beje, galima rasti ir dramblio ausį primenančių vynuogių sulčių skanėstų. Idealios lauktuvės – prieskoniai, nuo kurių čia raibsta akys. Populiariausi: svanetiška druska, adžika, žolelių mišinys chmeli suneli. Taip pat galima paprašyti, kad prieskonių pardavėjas sumaišytų mišinį tik jums. Parsivešite gaivius, tikrais kartveliškais arbūzais, persimonais ir figomis pagardintus įspūdžius.
Gruzija (Sakartvelas) ant stalo
Gruzija (Sakartvelas) ant stalo
Pamirškite dietas – mėgauktės maistu, jis Gruzijoje (Sakartvele) vertas plojimų atsistojus. Šašlykai, chačapuriai, charčio ir chinkaliai – pirma mintis, kuri šauna galvon, pagalvojus apie gruzinišką (sakartvelietišką) virtuvę. Jų virtuvėje dominuoja daržovės, mėsa, miltai ir šviežios kalendros, kuriomis gardinama gausiai ir viskas, nuo užkandžių iki sriubų ir pagrindinių patiekalų. Beje, gruzinai (sakartveliečiai) padažus tirština ne miltais, o smulkiai maltais riešutais. Vienas populiariausių patiekalų – Chinkaliai. Jis iš miltų ir įdaro, dažniausiai mėsos, bet galima rasti ir su sūrio, daržovių bei bulvių įdaru. Galima užsisakyti po vieną vienetą, o kartais jie būna net delno dydžio!
Tradicijos
Tradicijos
Kuo daugiau bendraukite su vietiniais, nes tik taip patirsite tikrąją žodžio „svetingumas” reikšmę. „Svečias – tai Dievo dovana“, – ši kartvelų tautosakos išmintis taip giliai įrašyta vietinių sąmonėje, kad sakartveliečiai tikrai gali pretenduoti į draugiškiausios pasaulio tautos titulą. Geriausia patirtis - bendrą vakarienė. Užstalė stebins gausa, neribota čača ir vynu. Ant stalo keliauja vis nauji patieklai, kiekvienas dedasi tiek, kiek nori ir ko nori. Įdomu tai, kad ištuštinti indai nenurenkami, naujos lėkštės su maistu statomos viena ant kitos. Pasirodo, šeimininkų svetingumas matuojamas tuščio stalo tarpais, matomais pro lėkščių kraštelius. Idealiu atveju stalo turėtų nesimatyti.
Kalba
Kalba
Sakartvelų kalba yra itin sena ir užrašyta atskira abėcėle, unikaliu alfabetu. Bet kokia kalba be autentiško šalies pavadinimo? Sakartvelas reikšmė susidaro iš dviejų žodžių: „sa” reiškia visumą, o „kartvelas” – kartveliškąją kilmę. Beveik 2000 metų vartojamas „Georgia“ buvo modifikuotas į Gruziją kaimynų rusų ir įtvirtintas sovietiniu laikotarpiu visų okupuotų šalių kalbose. Noras ir sugrąžinti autentišką šalies pavadinimą yra labai suprantamas. Lietuviai pirmieji Gruziją pradėjo vadinti, tiksliau, pratinasi vadinti, autentišku Sakartvelo vardu, taip, kaip savo šalį vadina patys gruzinai-sakartveliečiai, kartvelų tautos atstovai, kalbantys kartvelų kalba.
Jūra
Jūra
Gruzijos (Sakrtvelo) krantus skalauja Juodoji jūra, kuri nuo velyvo pavasario iki vėlyvo rudens buna šilta kaip arbatėlė. Jūra jau birželio mėnesį vanduo įšyla iki 22 laipsnių. Paplūdimiai Adžarijos regione akmenuoti, ilsėtis ir kaitintis saulėje ant gulto tai netrukdo, bet vaikštinėti paplūdimiu ir bristi jūron kur kas maloniau avint specialius maudymosi batelius. Juodosios jūros vanduo prie Gruzijos (Sakartvelo) krantų švarus ir itin skaidrus, tad idealus paviršiniam ir gilesniam nardymui. Neatsitiktinai Kvariatyje veikia vienintelis Gruzijoje (Sakartvele) nardymo centras. Atidžiai dairykitės į jūrą vaikštinėjant pakrante – kartais net nuo kranto galima pamatyti joje nardančius delfinus.
Gruzijos (Sakartvelo) klimatas
Gruzijos (Sakartvelo) klimatas
Gruzija (Sakartvelas) labai didelė šalis, todėl klimatas yra pereinamasis: nuo jūrinio iki žemyninio, tačiau jis toks geras, kad šalies teikiamais turtais galima mėgautis ištisus metus. Žemumose, arčiau jūros klimatas švelnus, subtropinis, lepina labai malonia šiluma nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, net ir žiemos metu čia švelni: vidutinė sausio mėnesio temperatūra siekia – +5°C. Vasaros šiltos ir saulėtos, o geriausias metams atostogoms – ruduo. Žiemos žemyninėje šalies pusėje būna pakankamai švelnios, tačiau niūrios ir drėgnos, tačiau sniego kalnuose netrūksta. Slidinėjimo sezonas čia trunka nuo lapkričio pabaigos iki balandžio pradžios.

Vilkite vėliavą į norimą vietą žemėlapyje
OK
Lankytojų patogumui, norint teikti asmeninę informaciją, įsiminti asmeninius pageidavimus ir svetainės nustatymus, mūsų svetainėje naudojami slapukai ir kitos panašios technologijos. Norėdami naudotis svetaine, turite patvirtinti savo sutikimą naudoti nurodytas technologijas. Išsamiau
Sutinku