Lankytinos vietos Tbilisyje

Ką aplankyti, paragauti ir nuveikti Tbilisyje

Ką aplankyti Tbilisyje
Tbilisio lankytinos, įžymios vietos
Fabrika
Fabrika
Nemažai žmonių Tbilisį įvardija kaip vieną hipsteriškiausių miestų Europoje. Būtent tokią dvasią ir atmosferą spinduliuoja „Fabrika“. Tai jaunatviško Tbilisio širdis – buvęs siuvimo fabrikas. Čia po vienu stogu susibūrė hostelis, menininkų dirbtuvės, studijos ir parduotuvės, kavinės ir barai, kūrybai ir menui skirtos erdvės, kuriose veikia įvairios edukacijos, parodos, performansai. Tai puikus pavyzdys, kaip galima išnaudoti senas, apleistas teritorijas su pastatais ir paversti tikru traukos centru ne tik vietiniams, bet ir svečiams iš kitų šalių. Taip pat čia randasi vienas didžiausių hostelių už puikią nakvynės kainą!
Didingi kalnai
Didingi kalnai
Kaukazo kalnai – turbūt gražiausia, ką ši šalis gali pasiūlyti. Dramatiškus kalnų peizažus keičia nuostabūs slėniai, žalias alpines pievas – baltos viršukalnės, o kalnai neleidžia nuobodžiauti nei žvilgsniui, nei kūnui. Keliauti į kalnus iš Tbilisio patogiausia. Galima vykti ne žiemos sezonu susipažinti su aukščiausia kalnų viršune šalyje ir tikru traukos magnetu – Kazbeku (naujas kalno pavadinimas Stepantsminda) arba žiemos sezonu išbandyti populiariausius slidinėjimo kurortus (Gudauri ir Bukariani), kurie įsikūrę pietinėje Didžiųjų Kaukazo kalnų papėdėje. Čia atsiveriantys panoraminiai vaizdai kiekvieną kartą priverčia atsipalaiduoti, pamiršti kasdienius rūpesčius, pasinerti į ramybę bei kalnų nuotykius.
Vyno degustacijos
Vyno degustacijos
Gruzinų (sakartveliečių) užstalė Jus gali nustebint ne tik maisto gausa bet ir nesibaigiančiu vynu. Ragaujant neįtikėtino skono vyną, kyla paunda iš arčiau susipažinti su visu vyno keliu: nuo pirmos prisirpusios vynuogės iki sodraus skonio gėrimo taurėje. Signagis - miestukas su naujai restauruotu senamiesčiu vadinamas vienu gražiausių Kachetijos regione. Šis miestas dar vadinamas vyno sostine – regionas garsėja senomis vyndarystės tradicijomis. Įdomiausi vyno turai vynuogių derliaus nuėmimo metu, rugsėjo mėnsį ir tas laikotarpis Gruzijoje (Sakartvele) vadinamas rtveli. Tada galima ne tik gerti vyną, bet ir sudalyvauti vynuogių rinkime ir vyno gamybos procese.
Šalia sostinės
Šalia sostinės
Mtskheta – viename seniausių šalies miestų, apie pusvalandis kelio nuo Tbilisio. Vietiniams ši vieta labai svarbi – tai senoji Gruzijos (Sakartvelo) sostinė, dar vadinama religiniu, dvasiniu centru. Būtent čia 317 m. krikščionybė paskelbta valstybine religija. Jūsų maršrute turi atsirasti – katedra Svetitskhoveli, sauganti ypatingą relikviją – Kristaus mantiją. Ši šventovė antra pagal dydį visoje šalyje. Ji, kartu su kitais istoriniais Mtskhetos pastatais, įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Pakėlęs akis tolumoje ant kalno matau ir vieną seniausių vienuolynų – Jvari. Tai turi būti sekantis kelionės tikslas, leisiantis iš aukštai pažvelgti į legendinę Mtskhetą.
Grožio ir stiliaus beieškant
Grožio ir stiliaus beieškant
Bent kartą viešėję Sakartvele (Gruzijoje) patvirtins, kad vietiniai kūrėjai stebina netikėtu, bet labai originaliu stiliaus pojūčiu. Tbilisyje gausu jaunų dizainerių, kuriančių ryškius, konceptualius rūbus bei aksesuarus, netrūksta ir įdomių butikų, tad madai neabejingų keliautojų čia laukia unikali galimybė apsipirkti. Kelios rekomendacijos ir butikai, ieškantiems vietinių dizainerių kūrinių: „CHAOS CONCEPT STORE”, „MORE IS LOVE”, „CHARDIN ONE CONCEPT STORE”. Prabangiais konceptualiais pasaulinių prekės ženklų rūbais ir aksesuarais prekiauja „PIERROT LE FOU”, o įdomaus vintažo medžiotojams vertėtų užsukti į „WASTED CONCEPT STORE”.
Menas
Menas
Net nesidomintiems menu vienas Sakartvelo (Gruzijos) dailininko vardas greičiausiai bus girdėtas ne kartą. Nikas Pirosmanis – savamokslis dailininkas primityvistas, nugyvenęs nelengvą gyvenimą ir tą nepagražintą kasdienybę įamžinęs įtaigiuose tapybos darbuose. Deja, pragyvenimui, dažniausiai tik už maistą ir vyną, jam tekdavo tapyti duchmanų, tradicinių užeigų, iškabas bei vaizdus interjerams papuošti. Jis taip ir liko savo amžininkų neatrastas ir nesuprastas. Daugelis Pirosmanio darbų ilgą laiką kabojo Tbilisio užeigose, kurių lankytojai buvo žemiausio socialinio sluoksnio gyventojai. Šiandien jau legenda tapusio tapytojo darbų galima pamatyti Sakartvelo (Gruzijos) meno muziejuje Tbilisyje ir etnografiniame Signachio muziejuje.
Viešbučiai Gruzijoje (Sakartvele)
Poilsinių kelionių į Gruziją pasiūlymai, akcijos
  • ROYAL GEORGIA 3 *
  • Išvykimas: Pr, 12.09.2022, 7 n.
  • Pusryčiai, kaina asmeniui DBL
Įskaičiuota
Skrydis
3 *
Viešbutis
Pervežimas
Maitinimas
Parodyti visus pasiūlymus
Rodyti daugiau: 8
  • ROYAL GEORGIA 3 *
  • Išvykimas: Pr, 08.08.2022, 7 n.
  • Pusryčiai, kaina asmeniui DBL
Įskaičiuota
Skrydis
3 *
Viešbutis
Pervežimas
Maitinimas
Parodyti visus pasiūlymus
Rodyti daugiau: 8

Vilkite vėliavą į norimą vietą žemėlapyje
OK
Lankytojų patogumui, norint teikti asmeninę informaciją, įsiminti asmeninius pageidavimus ir svetainės nustatymus, mūsų svetainėje naudojami slapukai ir kitos panašios technologijos. Norėdami naudotis svetaine, turite patvirtinti savo sutikimą naudoti nurodytas technologijas. Išsamiau
Sutinku