Jūrmala – poilsis prie Baltijos jūros

Poilsis Jūrmaloje: poilsinės savaitgalio kelionės, viešbučiai, patrauklūs pasiūlymai ramiam poilsiui

Apie Jūrmalą

Jūrmala – pats didžiausias Pabaltijo kurortas išpopuliarėjo dėka unikalaus gydančio klimato ir sveikatos atstatymo galimybių, tiek fizinių, tiek ir dvasinių jėgų. Rygos įlankos pakrantėje, besitęsiančioje 30 km, įsikūrę 15 kurortinių miestelių, kurie jau nuo XIX a. vilioja svečius. Švelnus klimatas suteikia galimybę čia ilsėtis nuo balandžio iki spalio mėnesio. O paplūdimio sezonas tęsiasi nuo birželio pabaigos iki rugpjūčio mėnesio. Jūrmalos balneologiniai centrai padeda išgydyti kvėpavimo takų bei judėjimo aparato ligas. Kasmetiniai festivaliai ir tarptautiniai konkursai Jūrmalą pavertė Pabaltijo sostine.
Ką pamatyti ir nuveikti poilsiaujant Jūrmaloje
Jomas gatvė
Jomas gatvė
Jomas gatvė yra viena žinomiausių gatvių Jūrmaloje. Jeigu norite pasigrožėti išskirtiniu architektūriniu paveldu, šios gatvės nevalia aplenkti. Anksčiau čia virė pagrindinis miesto gyvenimas – buvo gausu įvairių parduotuvių, restoranų ir kavinių, kurių dalis šiuo metu yra laikomi architektūros paminklais. Su metais Jomas gatvės veidas vis keitėsi, tačiau įspūdis čia apsilankius liko toks pat geras. Kiekvienais metais Jūrmala organizuoja Jomas gatvės šventę.
Dzintarų miško parkas
Dzintarų miško parkas
Dizntarų miško parkas džiugina Jūrmalos lankytojus ir kviečia pramogauti ištisus metus. Šimtamečio pušyno apsuptyje įsikūrusiame parke veiklos atranda kiekvienas: vasarą tai puiki vieta lėtiems pasivaikščiojimams, pasivažinėjimui riedučiais ar krepšiniui, žiemą čia atidaromos slidinėjimo trasos. Taip pat parke yra įsikūręs nuotykių parkas, kuris šiltuoju metu laiku pritraukia būrius šeimų, o nebijantys aukščio yra kviečiami apsilankyti 33,5m aukščio apžvalgos bokšte.
SPA poilsis
SPA poilsis
Gintaro masažai, alaus vonios, vandens kubilai po atviru dangumi ir kitos malonios SPA procedūros taps tikra atgaiva kūnui ir mintims. Jūrmaloje gausu įvairių sanatorijų ir SPA centrų, kurie traukia lankytojus ne tik iš Latvijos, bet ir užsienio pagerinti savo savijautą. Įvairūs gydomieji augalai, autentiški ritualai ir daugiametės tradicijos leidžia tikrai kokybiškai pailsėti ir pabėgti nuo kasdienės rutinos.
Pajūrio buities muziejus
Pajūrio buities muziejus
Nors Jūrmala šiuo metu žinoti, kaip vienas pagrindinių Latvijos kurortinių miestų, turbūt mažai kam žinoma, kad anksčiau tai buvo žvejų miestelis. Apie tai byloja ir čia įkurtas buities muziejus po atviru dangumi – muziejaus eksponatai pasakoja apie šiame miestelyje anksčiau gyvenusius žmones, jų buitį. Apsilankius muziejuje lankytojai kviečiami pasivaikščioti po šalia esantį Ragakapos parką.
Didysis Kemerių raistas
Didysis Kemerių raistas
Vos kelios minutės automobiliu ir Jūrmalos paplūdimius pakeičia visai kitoks kraštovaizdis. Visai šalia Baltijos jūros galima pasivaikščioti nepaprastai gražius nacionalinio Kemerių parko raisto taku. Didysis Kemerių raisto takas – tai pasakiškas pasivaikščiojimas mediniais lieptais mistika ir legendomis apipintu raistu. Dėl savo unikalaus kraštovaizdžio šį taką galima lankyti visais metų laikais ir stebėti kaip keičiasi gamtos peizažai.
Architektūra
Architektūra
Įmantrūs mediniai namai yra dažnai sutinkami latviškoje architektūroje, o didžioji jų dalis pastatyti ne bet kur kitur, o būtent Jūrmaloje. Čia yra net 103 valstybinės ir 295 vietinės reikšmės architektūros paminklai, kurios pamatyti tikai verta. Patys įspūdingiausi pastatai yra įsikūrę Jūras gatvėje.
Sunku išsirinkti? Susisiekime!
Visas susitarimo dėl asmens duomenų tvarkymo tekstas

Vilkite vėliavą į norimą vietą žemėlapyje
OK