Oficiali aviakompanijos svetainė www.ryanair.com

 

RANKINIS BAGAŽAS

Skrisdamas su Ryanair visi keleiviai į lėktuvą su savimi gali pasiimti 1 nedidelį asmeninį krepšį, kuris turi tilpti po kėde, priešais keleivį (40 x 20 x 25 cm). Tai gali būti rankinė, nešiojamojo kompiuterio krepšys ar nedidelė kuprinė.

 

Pirmenybė ir 2 Salono Krepšiai

Keleiviai, įsigiję „Pirmenybė ir 2 Salono Krepšiai“ paslaugą arba „Plus“ / „Flexi Plus“ / „Family Plus“ bilietą ar jungiamojo skrydžio bilietą, su savimi į lėktuvą gali pasiimti vieną 10 kg krepšį, telpantį į bagažo patikros dėžę (jis neturi viršyti 10 kg svorio ir 55 cm x 40 cm x 20 cm).

Paslauga „Pirmenybė ir 2 salono krepšiai“ kainuoja 6€ / £6, perkant tada, kai pirmą kartą užsakomas skrydis. Šią paslaugą pridėjus naudojantis funkcija „Tvarkyti užsakymą“ Ryanair interneto svetainėje arba naudojantis „Ryanair“ programėle, bus taikomas 8€ / £8 mokestis.

Pagrindiniai šios paslaugos privalumai yra tai, kad įlipti į lėktuvą galėsite naudodamiesi pirmenybine eile ir sutaupysite laiko, nes bagažo nereikės laukti prie karuselės.

Pirmenybės ir 2 salono krepšių paslaugą galima įsigyti likus ne daugiau nei 30 minučių iki planuojamo išvykimo laiko, o pinigai už šią paslaugą nėra grąžinami.

Pirmenybės ir 2 salono krepšių paslauga gali būti labai greitai išperkama. Jei taip nutiktų, galite rinktis kitą paslaugą – „Registruotasis 10 kg bagažas“.

 

Registruotas bagažas

Registruotas bagažas gali būti: 10 kg, 15 kg, 20 kg. Kiekvienas keleivis gali registruoti ne daugiau kaip du registruojamo bagažo vienetus, pradinio užsakymo metu sumokėjęs taikomus registruojamo bagažo mokesčius. Pateikus užsakymą, registruojamą bagažą prie rezervacijos galima pridėti naudojantis Mano užsakymų valdymas, ne vėliau kaip likus 2 valandoms iki tvarkaraštyje numatyto išvykimo laiko. Registruojamo bagažo mokesčiai taikomi vienam asmeniui / vienam skrydžiui į vieną pusę. Registruojamą bagažą perkant per „Užsakymų valdymas“, „Ryanair“ skambučių centrą arba oro uosto bilietų kasoje piko laikotarpiais ir tam tikrais maršrutais taikomi didesni bagažo mokesčiai. Mokesčiai gali keistis, tačiau taikomi tarifai, kurie galioja registruojamo bagažo normos užsakymo ir (arba) apmokėjimo metu. Išsami informacija apie esamus mūsų registruojamo bagažo mokesčius pateikiama mokesčių lentelėje.

Apmokėtą registruojamo bagažo normą registruojantis kartu leidžiama dalytis su kitais asmenimis, įtrauktais į tą pačią bilietų rezervaciją.

Keleivis, kurio bagažo svoris viršija asmeninio registruojamo bagažo normą, turės mokėti už bagažo viršsvorį kelionės dieną galiojančiu tarifu. Šiuo metu taikomas 10 £ / 10 € už kilogramą tarifas (arba lygiavertė suma vietos valiuta).

 

NĖŠČIOSIOS

Prasidėjus nekomplikuoto nėštumo 28 savaitei, besilaukianti moteris turi turėti akušerės / gydytojo užpildytą „tinkamumo skristi“ laišką“ (spustelėkite čia laiško šablonui atsisiųsti). Šiame užpildytame laiške nurodyta data negali būti ankstesnė nei 2 savaitės iki užsakyto skrydžio; jį reikia pateikti bagažo atidavimo punkte ir (arba) prie įlaipinimo vartų.

„Ryanair“ pasilieka teisę atsisakyti priimti į skrydį besilaukiančią moterį, kuri yra nėščia daugiau kaip 28 savaites, kuri bagažo atidavimo punkte ir (arba) prie įlaipinimo vartų nepateikė akušerės / gydytojo užpildyto „tinkamumo skristi“ laiško.

Esant nekomplikuotam nėštumui keliauti neleidžiama vėliau nei toliau nurodyti terminai:

  • Esant nekomplikuotam nėštumui besilaukiant vieno vaiko, keliauti neleidžiama pasibaigus 36 nėštumo savaitei.
  • Esant nekomplikuotam nėštumui besilaukiant dviejų, trijų ir daugiau vaikų, keliauti neleidžiama pasibaigus 32 nėštumo savaitei.

Motina, į skrydį gali būti priimta praėjus 48 valandoms nuo kūdikio gimimo, jei gimdymas buvo be komplikacijų arba chirurginės operacijos. Jei buvo atliktas Cezario pjūvis arba jei motinai reikėjo operacijos, minimalus laikotarpis, kuriuo neleidžiame jai keliauti, yra 10 dienų. Tačiau tai taip pat priklauso nuo gydančio gydytojo leidimo jai keliauti.

Keleivė, kurios nėštumas yra 28 arba daugiau savaičių (skrydžio pirmyn arba atgal metu), turi atsisiųsti šią nėščiosios tikimo skristi formą ir duoti ją užpildyti savo gydytojui arba akušeriui, kad galėtų keliauti. Šią užpildytą formą reikia pateikti salono įgulai lipant į lėktuvą, be šios užpildytos formos keliauti neleidžiama.

 

KELIAVIMAS SU KŪDIKIAIS

Atsižvelgiant į skrydžio dideliame aukštyje fizinį poveikį, kūdikis turi būti mažiausiai 8 dienų amžiaus, kad leistume jam skristi vienu iš mūsų reisų. Todėl turėkite omenyje, kad visada patariame naujagimio tėvams ar globėjams įsitikinti, jog gydantis gydytojams leidžia jam keliauti oru.

Kūdikiams (nuo 8 dienų iki 23 mėnesių amžiaus), kuriuos ant kelių laikys suaugęs asmuo, salono krepšio turėti neleidžiama, tačiau kūdikį (nuo 8 dienų iki 23 mėnesių amžiaus) lydinčiam asmeniui leidžiama papildomai prie salono krepšio pasiimti iki 5 kg sveriantį kūdikio reikmenims skirtą krepšį. Keliaujant su kūdikiais nemokamai galima vežti vienam vaikui skirtą visiškai sulankstomą vaikišką vežimėlį / dvigubą vaikišką vežimėlį / kelioninę sistemą / vaiko nešiojimo kuprinę. Papildomą kūdikio įrangą, pavyzdžiui, automobilinę sėdynę / pagalbinę sėdynę ir kelioninę lovelę galima vežti neįtraukiant į asmeninio registruojamo bagažo normą. Už internetu užsakytą kūdikio įrangą, neviršijančią 20 kg (automobilinę sėdynę / pagalbinę sėdynę ir kelioninę lovelę), imamas 10 £ / 10 € mokestis vienam bagažo vienetui vienam skrydžiui į vieną pusę; mokant oro uoste arba per „Ryanair“ skambučių centrą, taikomas didesnis – 20 £ / 20 € – mokestis vienam bagažo vienetui vienam skrydžiui į vieną pusę. Jei kūdikio įrangos svoris viršija 20 kg, už viršsvorį reikės mokėti pagal vienam viršsvorio kilogramui taikomą tarifą.

 

SPECIALIOJI PAGALBA

Siekiant užtikrinti, kad įgula žinotų, kaip saugiai elgtis, kad jūsų kelionė būtų saugi ir patogi, turite bent prieš 48 valandas iki suplanuoto skrydžio išvykimo laiko apie savo fizinę negalią, ribotą judumą arba bet kokią kitą būklę, dėl kurios reikalinga medicininė priežiūra pranešti Ryanair“ specialiosios pagalbos linijos telefonu (darbo valandomis).

Jei turite specialiųjų poreikių, būtinai atvykite į registracijos punktą likus 2 valandoms iki suplanuoto išvykimo laiko. To reikia, kad spėtume laiku atlikti registracijos procedūrą.

Kiekviename „Ryanair“ lėktuve yra specialus neįgaliųjų vežimėlis, kuriuo orlaivio įgulos nariai padės riboto judumo keleiviams nusigauti iki tualeto durų ir atgal į savo vietą.

Judėjimo įranga vežama nemokamai.

 

SPORTO ĮRANGA IR INSTRUMENTAI

Sporto ar muzikos įranga, įskaitant dideles meškeres, golfo lazdas, dviračius* (dviračio svoris negali viršyti 30 kg), paspirtukus, fechtavimosi įrangą, šokinėjimo kartis, ietis, banglentes, plaukiojimo lentas, snieglentes, slides ir kt., bei dideli muzikos instrumentai, įskaitant arfas, kontrabosus, būgnus ir kt., dėl savo savybių nėra tinkami vežti tokiomis oro linijomis, kaip „Ryanair“, kurios savo veiklą grindžia operacijų sparta . Tačiau šiuos bagažo vienetus, neviršijančius 20 kg normos, galima vežti lėktuvo bagažo skyriuje neįtraukiant į asmeninio registruojamo bagažo normą, internetu sumokėjus mokestį su nuolaida – 50 £ / 50 € vienam bagažo vienetui vienam skrydžiui į vieną pusę. Jei už tokį bagažo vienetą mokama oro uoste arba per „Ryanair“ skambučių centrą, taikomas didesnis – 60 £ / 60 € – mokestis vienam bagažo vienetui vienam skrydžiui į vieną pusę. Jei sporto arba muzikos įrangos svoris viršija 20 kg normą, už viršsvorį reikės mokėti pagal vienam viršsvorio kilogramui taikomą tarifą.

Dviračiai – vežti priimami TIK supakuoti apsauginėje dėžėje arba krepšyje. Elektriniai dviračiai nevežami.

Mažesnius muzikos instrumentus, pavyzdžiui, gitarą, smuiką ar altą, kurie viršija mūsų rankinio bagažo matmenis, galima vežti salone, jei jam buvo rezervuota sėdima vieta ir sumokėtas atitinkamas mokestis. Registruojamo arba rankinio bagažo, susijusio su papildomos sėdimos vietos pirkimu, nėra.

Norėdami tokiam bagažo vienetui užsakyti papildomą sėdimą vietą, pavardės laukelyje įrašykite žodžius ITEM SEAT (BAGAŽO SĖDIMA VIETA), o vardo laukelyje įrašykite žodį EXTRA (PAPILDOMA). Tada rezervacijoje ir internetinėje įlaipinimo kortelėje bus nurodyta EXTRA ITEM SEAT (PAPILDOMA BAGAŽO SĖDIMA VIETA). Internetinės registracijos metu būtina įvesti lydinčio keleivio kelionės dokumento išsamią informaciją. Jei pirkote papildomą keleivio vietą bagažo vienetui arba dėl patogumo, rezervuojamų vietų avarinių išėjimų eilėse 1, 16 ir 17 pirkti negalima.

Sveikatos ir saugumo sumetimais „Ryanair“ nepriima vežti atskirų bagažo vienetų, kurių svoris viršija 32 kg arba kurių bendri matmenys viršija 81 cm (aukštis), 119 cm (plotis) ir 119 cm (gylis). Šis svorio apribojimas netaikomas judėjimo įrangai.

 

GYVŪNAI

Gyvūnų orlaivio salone vežti neleidžiama, išskyrus šunis vedlius. Nepamirškite pasiimti reikiamų šuns vedlio kelionės dokumentų: jie turės atitikti šalių, kuriose lankotės, reikalavimus. Visiems „Ryanair“ vidaus skrydžiams šunų vedlių / palydovų NEGALIMA gabenti skrendant šiais ne ES maršrutais: skrendant į Maroką ir iš Maroko ir skrendant į Izraelį ir iš Izraelio.

 

ORLAIVIO BAGAŽE VEŽAMI SKYSČIAI

  • skystis yra talpoje, kurios didžiausias tūris yra 100 ml;
  • visos skysčio talpos, atitinkančios apribojimą dėl didžiausio 100 ml tūrio, lengvai telpa į permatomą pakartotinai uždaromą 1 litro plastikinį maišelį, kurio matmenys 20 x 20 cm;
  • plastikinį maišelį reikia pateikti atskirai saugumo patikros punkte;

Visi skysčiai, kurie neatitiks pirmiau nurodytų reikalavimų, bus išmesti oro uosto saugumo patikros punkte, todėl būkite atidūs dėdami daiktus į rankinį bagažą.

Jeigu keliaujate su kūdikiu, galite vežtis tiek kūdikiams skirto pieno, pieno miltelių, sterilizuoto vandens ir kūdikių maisto, kiek jo gali reikėti kelionės metu, net jeigu viršytumėte įprastą skysčiams nustatytą normą. Šių produktų nereikia sudėti į permatomą maišelį, tačiau turite būti pasiruošę oro uoste pateikti juos patikrinimui. Taip pat galite vežtis skystų vaistų, kurie Jums bus reikalingi kelionės metu. Vaistų nereikia sudėti į permatomą maišelį, tačiau turite būti pasiruošę oro uoste pateikti juos patikrinimui.

 

PAPILDOMI DAIKTAI ORLAIVIO SALONE

Į orlaivio saloną nemokamai galite pasiimti šiuos daiktus:

  • paltą arba apklotą;
  • mobilųjį telefoną;
  • skaitinį;
  • jaunesniems nei 2 metų vaikams: maisto skrydžiui ir sulankstomą vežimėlį arba mažą vaikišką lovelę;
  • ramentų porą neįgaliems keleiviams.

DRAUDŽIAMI DAIKTAI

Sveiktos ir saugumo sumetimais į lėktuvą negalima pasiimti šių daiktų:

Pistoletai, šaunamieji ginklai ir ginklai; bet koks daiktas, galintis arba manomai galintis sviesti objektą arba sužeisti, įskaitant visus šaunamuosius ginklus (pistoletus, revolverius, šautuvus, šratinius šautuvus ir kt.); šaunamųjų ginklų tiksli kopija ir padirbinys, šaunamųjų ginklų dalys (išskyrus teleskopinio matymo įtaisus ir taikiklius), oriniai pistoletai, harpūnai, šautuvai ir šratiniai šautuvai. Signalinių raketų pistoletai, startiniai pistoletai, visų tipų žaisliniai ginklai, suspausto oro ir CO2 ginklai, pavyzdžiui, pistoletai, šratiniai ginklai, šautuvai, rutuliniai ginklai, pramoniniai varžtų ir vinių pistoletai, lankai, katapultos, harpūnai ir povandeninės žūklės šautuvai, gyvūnų humaniško žudymo įtaisai, apsvaiginimo arba trenkimo elektra prietaisai,pvz.,apsvaiginimo pistoletai, elektros smūgio strėlių ginklai, elektros smūgio lazdos, galvijų varymo priemonės, balistinius elektrošoko ginklai (tazeriai), šaunamojo ginklo formos žiebtuvėliai.

Duriamieji ir pjaunamieji ginklai bei aštrūs daiktai; smailūs arba aštriabriauniai daiktai, kuriais galima sužeisti, įskaitant kirvius ir kirvukus, kapoklius, strėles ir smiginio strėlytes, kapliukus (alpinizme naudojamus kobinius, metalinius lenktus strypus arba plokšteles su metalinėmis iškyšomis), harpūnus ir žeberklus, ledo kirvukus ir ledo kirtiklius, pačiūžas, peilius, kurių ašmenys ilgesni nei 6 cm, fiksuojama arba išmetama geležte, ilgesne nei 6 cm, ceremonijų, apeiginius ir medžioklinius peilius, padarytus iš metalo arba iš kitokios medžiagos, pakankamai tvirtus, kad būtų laikomi potencialiais ginklais, mėsos kapokles, mečetes, atvirus skustuvus ir skutimosi peiliukus (išskyrus saugius ar vienkartinius skustuvus uždengtais ašmenimis), kardus, špagas ir lazdeles su paslėpta geležte, skalpelius, žirkles ilgesniais nei 6 cm ašmenimis (matuojant nuo sukimosi taško), slidžių ir pasivaikščiojimo lazdas, svaidomąsias žvaigždes, amato įrankius, kurių ašmenys arba vamzdis ilgesnis nei 6 cm, kurie gali būti panaudoti kaip duriamieji ar pjaunamieji ginklai,pvz.,gręžtuvai ir grąžtai, dėžių pjovikliai, buitiniai peiliai peiliai, visų rūšių pjūklai, atsuktuvai, kaltai, plaktukai, replės, veržliarakčiai, lituokliai.

Buki įrankiai: bet kokie buki įrankiai, galintys sužaloti, įskaitant, teniso raketes, beisbolo ir mažojo beisbolo lazdas, kuokas arba lazdas – lanksčias arba nelanksčias (pvz.,policininko lazdas, blakštus, lankstaus strypo viduryje oda padengtos priekinės dalies lazdas), kriketo lazdas, golfo lazdas, ledo ritulio lazdas, vartinio teniso lazdas, baidarių ir kanojų irklus, riedlentes, biliardo, angliškojo biliardo ir amerikietiškojo biliardo lazdas, meškeres, kovos reikmenis,pvz.,kastetus, kuokas, blakštus, kovos spragilus, nunčiakus, kovos strypelius, kubasauntus.

Sprogmenys ir degios medžiagos; bet kokios sprogstamosios arba labai lengvai užsidegančios medžiagos, galinčios kelti grėsmę keleivių ir įgulos sveikatai arba lėktuvo saugumui ir saugai ar turtui, įskaitant šaudmenis, sprogstamąsias kapsules, detonatorius ir sprogdiklius, sprogmenis ir sprogstamuosius įtaisus, sprogstamųjų medžiagų ar įtaisų tikslias kopijas ar padirbinius, minas ir kitus karinės paskirties sprogstamuosius įtaisus, visų tipų granatas, dujas,pvz.,butaną, propaną, acetileną, deguonį, ir dideles dujų talpas, fejerverkus, bet kokio pavidalo signalines raketas ir kitokią pirotechniką, įskaitant konfeti patrankas ir žaislinių šautuvų kapsules, pavojingus degtukus, dūmadėžes arba dūminius užtaisus, degų skystą kurą, pvz., benziną, dyzeliną, degalus žiebtuvėliams, spiritą, etanolį, aerozolinius purškiamuosius dažus, terpentiną ir dažų skiediklius, stipresnius nei 70% tūrio alkoholinius gėrimus.

Cheminės ir toksiškos medžiagos; bet kokios cheminės ir toksiškos medžiagos, galinčios kelti grėsmę keleivių ir įgulos sveikatai arba lėktuvo saugumui ir saugai ar turtui, įskaitant: rūgštis ir šarmus, pvz., skystu elektrolitu užpildytus akumuliatorius (baterijas), korozines arba balinamąsias medžiagas, pvz., gyvsidabrį, chlorą, neutralizuojančias arba paralyžuojančias chemines, dujines ir purškiamąsias dujas,pvz.,muskato kevalo miltelių, pipirines, ašarines dujas, rūgšties purškalus, gyvūnų repelentų purškalus, radioaktyviąsias medžiagas,pvz.,medicininius arba komercinius izotopus, nuodus, infekcines arba biologiškai pavojingas medžiagas,pvz.,infekuotą kraują, bakterijas ir virusus, savaime užsiliepsnojančias medžiagas, gesintuvus (išskyrus tuos, kurie yra patvirtinti gaisrinės protokolais ir kaip lėktuvo avarinės padėties įranga).

 

Draudžiami daiktai registruotame bagaže:

Elektroninės cigaretės, dynamite, gunpowder, explosives, including detonators, fuses, ammunition, grenades, mines blasting caps and plastic explosives dinamitas, parakas, sprogstamosios medžiagos, įskaitant detonatorius, saugikliai, amunicija, granatos, minų sprogstamieji užtaisai ir plastikinės sprogstamosios medžiagos.Visų tipų šaunamųjų ginklų arba žaislinių ginklų tikslios kopijos arba padirbiniai. Dujos: propanas, butanas. Degūs skysčiai, įskaitant benziną, metanolis, degios kietos medžiagos ir reaguojančios medžiagos, įskaitant magnį, prakuros, fejerverkai, signalinės raketos ir kita pirotechnika. Oksidacinės medžiagos ir organiniai peroksidai, įskaitant balinamąsias medžiagas ir automobilio remontui naudojamas priemones. Nuodingosios ar infekcinės medžiagos, įskaitant žiurkių nuodus ir infekuotą kraują, radioaktyviosios medžiagos, įskaitant medicininius arba komercinius izotopus. Korozinės medžiagos, įskaitant gyvsidabrį ir transporto priemonių akumuliatorius, transporto priemonės kuro sistemos sudedamosios dalys, kuriose buvo kuro. Daugiau nei 1 litrą maistinio aliejaus (pvz. alyvuogių aliejaus).

Vilkite vėliavą į norimą vietą žemėlapyje
OK
Lankytojų patogumui, norint teikti asmeninę informaciją, įsiminti asmeninius pageidavimus ir svetainės nustatymus, mūsų svetainėje naudojami slapukai ir kitos panašios technologijos. Norėdami naudotis svetaine, turite patvirtinti savo sutikimą naudoti nurodytas technologijas. Išsamiau
Sutinku