Sardinija – atvirutė iš Italijos

Atostogos Sardinijoje: poilsinės, pažintinės, „viskas įskaičiuota“ kelionės, ekskursijos, patrauklūs pasiūlymai gera kaina

 

Apie Sardiniją

 

Salos – geriausias įkvėpimas atostogoms. Kiekviena jų – tai pavienė visuma, unikali, nepakartojama, kupina galimybių – tarsi atskiras pasaulis.

Keliaudami į Italijos salą – Sardiniją – nepamirškite šalia paplūdimio rankšluosčių ir apsauginio kremo nuo saulės įsidėti žygių batus, banglentes, jėgos aitvarus ir nardymo įrangą... Gal tiek visko ir neprireiks, bet tikriausiai jau supratote – Sardinija siūlo keliauti ir pažinti ne tik miestelius, bet ir jos didingą gamtą.  Statūs  šlaitai,  vešlūs  miškai  ir  tarpekliai  vagoja  šios  salos  slėnius, apgyvendintus laukinių arklių ir tūkstančių avių, o jos neįtikėtinai baltus krantus kutena pats mėlyniausias jūros vanduo. Anglų poetas Deividas Herbertas Lorensas yra pasakęs „Sardinija yra kitokia“ ir tai tikra tiesa, kuriai pritaria net vietiniai, labiau linkę į savo salą žiūrėti kaip į atskirą žemyną, o ne Italijos dalį, juolab kad ir kalbama čia ne italų, o senąja sardų  kalba  –  laikoma  artimiausia  lotynų  kalbos  giminaite.  Net  virtuvės ypatumai  skiriasi  nuo  mums  įprastų  itališkų  patiekalų,  paragavę  įsitikinsite, kad makaronai, duona, sūriai ir net vynai čia kitokie, išraiškingo ir savotiško sardiniško skonio.

Sardiniją galime drąsiai vadinti kultūrų ir net civilizacijų mišiniu. Savotiška, nuostabiai žavi ir kiek geriau pažinus – užburianti, ši sala kviečia poilsiautojus pažinti savo lobius neskubant, besimėgaujant ne tik saulės šiluma, žydru mirguliuojančiu jūros vandeniu, bet ir vietinės virtuvės gardėsiais. Išties pažinsite Sardiniją tik susipažinę su tokia gyva ir puoselėjama vietinių sardų kultūra.

Ką aplankyti, paragauti ir nuveikti Sardinijoje
Kultūrų mišinys
Kultūrų mišinys
Į Algerą pažinti... tikros Katalonijos! Skamba keistai, bet tai tiesa – dar 1354 metais karaliaus Pedro IV Aragoniečio į šią salą atvežti katalonai iki šių dienų išlaikė tvirtą identitetą ir net kalba ne italų, ne sardų, o katalonų kalba! Todėl nenustebkite, jei išgirsite vietinius šį miestą vadinančius „Mažąja Barselona“. Apžiūrėkite šį miestą-tvirtovę ir jį supančias gynybines sienas, bastionus, istorinius pastatus, kurių čia tikrai gausu, ir bažnyčias.
Kačijos kyšulys
Kačijos kyšulys
Ši vieta – viena lankomiausių saloje. Žinoma, daugumą turistų čia vilioja Neptūno grota – įspūdingi požeminiai urvai. Iki jų galima priplaukti laiveliu arba nusileisti vadinamuoju ožkų keliu, įveikus 656 laiptelius. Viduje jūsų laukia stulbinantis stalaktitų miškas bei didžiulis druskos ežeras. Ne mažiau smagu pasidairyti ir nuo Kačijos uolos – žvelgti lyg nuo laivo denio į vilnijančias bangas ir salos krantus.
Costa Smeralda
Costa Smeralda
Ši smaragdinė pakrantė Sardinijos šiaurėje buvo įkurta šeštajame dešimtmetyje ir netrukus tapo svarbiausiu Sardinijos turizmo centru, kuris iki šiol vilioja neprilygstamais balto smėlio paplūdimiais, skalaujamais skaidrių jūros bangų. O štai horizonte boluoja įstabaus grožio Madalenos salynas – 7 didesnių ir daugybės mažų salelių archipelagas. Galbūt kaip tik dėl jo Sardinija nusipelnė būti vadinama „Europos Karibais“.
Tiesioginiai skrydžiai į Sardiniją iš Vilniaus
Nuo 2020 m. rugsėjo 13 d. iki spalio 11 d. kiekvieną sekmadienį organizuojame tiesioginius užsakomuosius skrydžius iš Vilniaus į Kaljarį. Tai puikus būdas patogiai pasiekti Italijos salą Sardiniją. Į kainą įskaičiuotas registruotas (1 lagaminas, 20 kg) ir rankinis bagažas.

Pasiūlymai mūsų – atostogos Jūsų. Kelionių naujienlaiškių prenumerata.

Privatumo politika.

Vilkite vėliavą į norimą vietą žemėlapyje
OK