Sardinija – atvirutė iš Italijos

Atostogos Sardinijoje: poilsinės, pažintinės, „viskas įskaičiuota“ kelionės, ekskursijos, patrauklūs pasiūlymai gera kaina

Apie Sardiniją


Salos – geriausias įkvėpimas atostogoms. Kiekviena jų – tai pavienė visuma, unikali, nepakartojama, kupina galimybių – tarsi atskiras pasaulis.

Keliaudami į Italijos salą – Sardiniją – nepamirškite šalia paplūdimio rankšluosčių ir apsauginio kremo nuo saulės įsidėti žygių batus, banglentes, jėgos aitvarus ir nardymo įrangą... Gal tiek visko ir neprireiks, bet tikriausiai jau supratote – Sardinija siūlo keliauti ir pažinti ne tik miestelius, bet ir jos didingą gamtą.  Statūs  šlaitai,  vešlūs  miškai  ir  tarpekliai  vagoja  šios  salos  slėnius, apgyvendintus laukinių arklių ir tūkstančių avių, o jos neįtikėtinai baltus krantus kutena pats mėlyniausias jūros vanduo. Anglų poetas Deividas Herbertas Lorensas yra pasakęs „Sardinija yra kitokia“ ir tai tikra tiesa, kuriai pritaria net vietiniai, labiau linkę į savo salą žiūrėti kaip į atskirą žemyną, o ne Italijos dalį, juolab kad ir kalbama čia ne italų, o senąja sardų  kalba  –  laikoma  artimiausia  lotynų  kalbos  giminaite.  Net  virtuvės ypatumai  skiriasi  nuo  mums  įprastų  itališkų  patiekalų,  paragavę  įsitikinsite, kad makaronai, duona, sūriai ir net vynai čia kitokie, išraiškingo ir savotiško sardiniško skonio.

Sardiniją galime drąsiai vadinti kultūrų ir net civilizacijų mišiniu. Savotiška, nuostabiai žavi ir kiek geriau pažinus – užburianti, ši sala kviečia poilsiautojus pažinti savo lobius neskubant, besimėgaujant ne tik saulės šiluma, žydru mirguliuojančiu jūros vandeniu, bet ir vietinės virtuvės gardėsiais. Išties pažinsite Sardiniją tik susipažinę su tokia gyva ir puoselėjama vietinių sardų kultūra.

Rekomenduojami viešbučiai
 • SELGE HOTEL
 • Išvykimas: Tr, 11.10.2023, 7 n.
 • Pusryčiai, kaina asmeniui DBL
Įskaičiuota
Skrydis
Viešbutis
Pervežimas
Maitinimas
Išsamiau
 • IVY CYRENE ISLAND HOTEL
 • Išvykimas: Sk, 05.11.2023, 5 n.
 • Viskas įskaičiuota, kaina asmeniui DBL
Įskaičiuota
Skrydis
Viešbutis
Pervežimas
Maitinimas
Parodyti visus pasiūlymus
Rodyti daugiau: 15
 • RIOS BEACH HOTEL
 • Išvykimas: Sk, 05.11.2023, 4 n.
 • Viskas įskaičiuota, kaina asmeniui DBL
Įskaičiuota
Skrydis
Viešbutis
Pervežimas
Maitinimas
Parodyti visus pasiūlymus
Rodyti daugiau: 14
 • SELCUKHAN HOTEL
 • Išvykimas: Kt, 19.10.2023, 8 n.
 • UAI - Ultra Viskas įskaičiuota, kaina asmeniui DBL
Įskaičiuota
Skrydis
Viešbutis
Pervežimas
Maitinimas
Išsamiau
 • SHERWOOD PREMIO HOTEL
 • Išvykimas: Pr, 06.11.2023, 2 n.
 • Pusryčiai, kaina asmeniui DBL
Įskaičiuota
Skrydis
Viešbutis
Pervežimas
Maitinimas
Išsamiau
 • DIZALYA PALM GARDEN HOTEL
 • Išvykimas: Kt, 02.11.2023, 7 n.
 • UAI - Ultra Viskas įskaičiuota, kaina asmeniui DBL
Įskaičiuota
Skrydis
Viešbutis
Pervežimas
Maitinimas
Parodyti visus pasiūlymus
Rodyti daugiau: 24
Ką aplankyti, paragauti ir nuveikti Sardinijoje
Atraskite Kaljario skonį
Atraskite Kaljario skonį
Senesnis nei senoji Roma, menantis didingą Kar Baalis civilizaciją, saugantis antikos bei viduramžių palikimą. Toks tas „Dievo miestas” (tai Kaljario miesto pavadinimo reikšmė finikiečių kalba) – kontrastingas, stebinantis įvairove, senųjų laikų dvasia. Nepalikite Kaljario neišragavę vietinių skonių. Garsiausieji – spagečiai su tunų ikrais ir artišokais (bottarga di tonno), jūros gėrybių sriuba (burrida) su katrykliais ir graikiniais riešutais bei Sardiniją garsinantys makaronai fregula su moliuskais.
Kultūrų mišinys
Kultūrų mišinys
Į Algerą pažinti... tikros Katalonijos! Skamba keistai, bet tai tiesa – dar 1354 metais karaliaus Pedro IV Aragoniečio į šią salą atvežti katalonai iki šių dienų išlaikė tvirtą identitetą ir net kalba ne italų, ne sardų, o katalonų kalba! Todėl nenustebkite, jei išgirsite vietinius šį miestą vadinančius „Mažąja Barselona“. Apžiūrėkite šį miestą-tvirtovę ir jį supančias gynybines sienas, bastionus, istorinius pastatus, kurių čia tikrai gausu, ir bažnyčias.
Kačijos kyšulys
Kačijos kyšulys
Ši vieta – viena lankomiausių saloje. Žinoma, daugumą turistų čia vilioja Neptūno grota – įspūdingi požeminiai urvai. Iki jų galima priplaukti laiveliu arba nusileisti vadinamuoju ožkų keliu, įveikus 656 laiptelius. Viduje jūsų laukia stulbinantis stalaktitų miškas bei didžiulis druskos ežeras. Ne mažiau smagu pasidairyti ir nuo Kačijos uolos – žvelgti lyg nuo laivo denio į vilnijančias bangas ir salos krantus.
Senasis Nora uostas
Senasis Nora uostas
Dalis senojo Noros uosto dabar jau pasislėpusi po negiliu vandens sluoksniu. Manoma, kad dalis miesto gali būti laiko ir vandens nugramzdinta jūron. Nardymo entuziastai mėgsta šią vietą ir atplaukia pasižvalgyti po paslaptingus vandenis iš Pulos nardymo centro. Seniausio Sardinijos miestelio griuvėsiai šiandien paversti muziejumi po atviru dangumi. Ši maždaug 3000 metų senumo gyvenvietė atskleidžia nemažai paslapčių apie pirmuosius atvykėlius – finikiečius. Archeologai rado daiktų, priklausančių ir nuragų civilizacijai. Tačiau reikšmingiausiu Noros turtu vadinami senovės romėnų miesto griuvėsiai su išlikusiomis antikinėmis mozaikomis, tiltu ir vieninteliu Sardinijoje amfiteatru.
Costa Smeralda
Costa Smeralda
Ši smaragdinė pakrantė Sardinijos šiaurėje buvo įkurta šeštajame dešimtmetyje ir netrukus tapo svarbiausiu Sardinijos turizmo centru, kuris iki šiol vilioja neprilygstamais balto smėlio paplūdimiais, skalaujamais skaidrių jūros bangų. O štai horizonte boluoja įstabaus grožio Madalenos salynas – 7 didesnių ir daugybės mažų salelių archipelagas. Galbūt kaip tik dėl jo Sardinija nusipelnė būti vadinama „Europos Karibais“.
„AVILIAI“ Paslaptingi nuragai
„AVILIAI“ Paslaptingi nuragai
Visoje Sardinijoje priskaičiuojama per 8 000 nuragų (nuraghi) – į avilius panašių akmens statinių, kurių istorija siekia bronzos amžių. Tiksli jų paskirtis iki šiol nežinoma, tačiau spėjama, kad nuragai buvo naudojami kaip šventyklos ar karinės tvirtovės. O įspūdingiausio Sardinijos nurago aukštis siekia net 19 metrų!
Tiesioginiai skrydžiai į Sardiniją iš Vilniaus
Nuo 2020 m. rugsėjo 13 d. iki spalio 11 d. kiekvieną sekmadienį organizuojame tiesioginius užsakomuosius skrydžius iš Vilniaus į Kaljarį. Tai puikus būdas patogiai pasiekti Italijos salą Sardiniją. Į kainą įskaičiuotas registruotas (1 lagaminas, 20 kg) ir rankinis bagažas.

Pasiūlymai mūsų – atostogos Jūsų. Kelionių naujienlaiškių prenumerata.

Privatumo politika.

Vilkite vėliavą į norimą vietą žemėlapyje
OK