Poilsinės kelionės į Kiprą

Atostogos Kipre: poilsinės, pažintinės, „viskas įskaičiuota“ kelionės, ekskursijos

Kelionės į Kiprą

Apie Kiprą

Viza
Nereikalinga
Skrydžio trukmė
~3.5 val.
Laiko skirtumas
Nėra laiko skirtumo (GMT+3)
Kalba
Graikų
Valiuta

Euras (€)

 

Niekaip neapsisprendžiate, kur keliauti šiemet? Tuomet rinkitės atostogas Kipre. Nes jei būtų toks dalykas kaip salų grožio konkursas, tai Kipras jame neabejotinai laimėtų titulą už universalumą. Kipre apstu pačios įvairiausios veiklos. Galima tiesiog mėgautis saule ir leisti laiką mėlynomis vėliavomis apdovanotuose paplūdimiuose, kuriuos taip giria poilsiaujantieji su vaikais, arba kilti aukštyn į kalnus, apaugusius žaliais vėsiais miškais. Kipre populiaru lankyti archeologinių kasinėjimų vietas, kur gausu antikos palikimo, ar vykti į religinio paveldo, piligrimines keliones, mat Kipras – vienas ankstyviausių krikščionybės židinių. O gal tiesiog ramiai pasivažinėsite po salą išsinuomotu automobiliu, vis stabtelėdami vaizdų ar geros kiprietiškos kavos? Kipre ypač patiks gero maisto mėgėjams, mat patiekalai čia būna tik 3 rūšių: skanūs, labai skanūs, ir dar būna „o Dieve kaip skanu“! Kipro gyventojai – ne šiaip svetingi, o tarsi apdalyti kažkokiu padidintu gerumu – tuo įsitikinti galėsite patys. Ir, patikėkite, sugrįžę namo kelionės į Kiprą norėsite vėl ir vėl.
Kipro kurortai
Agia Napa
Agia Napa
Limasolis
Limasolis
Protaras
Protaras
Ką aplankyti, paragauti ir nuveikti Kipre
Kipro lankytinos, įžymios vietos
Atostogų tipai
Atostogų tipai
Nebrangiai pasiekiamas ir itin draugiškas Kipras įtiks praktiškai kiekvienam keliautojui. Ir nors kartais sakoma, kad tai, kas tinka visiems, iš tikrųjų netinka niekam – sala bus maloni jus nustebinsianti išimtis. Kipre laukiami visi – nuo tiesiog gero oro ir šiltos jūros maudynėms ieškančių poilsiautojų iki norinčiųjų susituokti ir praleisti čia medaus mėnesį. Keliones į Kiprą su vaikais noriai renkasi jaunos šeimos, kurios nuo kasdienybės rūpesčių pailsi apsistodamos viešbučiuose pagal programą „Viskas įskaičiuota“ ir didžiumą laiko leisdamos paplūdimiuose – Kipras garsėja itin gerais, sekliais, paplūdimiais. Ekonominio apgyvendinimo besidairantis jaunimas, kuriam visai nesinori būti tarp keturių viešbučio sienų, visą naktį nemiegančias gatves randa netoli Larnakos esančiame Agia Napa kurorte, kuris tarp poilsiautojų žinomas ir dėl Kipre bene populiariausio paplūdimio – Nissi Beach. Kuo užsiimti ras ir aktyvaus poilsio gamtoje mėgėjai – Kipre per kalnus driekiasi dviračių bei žygeiviams skirtos trasos, o dėl skaidraus vandens saloje galima nardyti. Su Graikija legendomis ir mitais besidalijantis Kipras – ideali kryptis pažintinių ekskursijų bei istorijos, archeologijos mėgėjams. Taip pat ši šalis tinka gurmaniškoms, apsipirkimo ir net sveikatinimosi kelionėms – pastarųjų į Kipro SPA centrus rekomenduojama vykti jau žiemos mėnesiais.
Kipro sostinė - Nikosija
Kipro sostinė - Nikosija
Iš tikrųjų autentiškasis miesto pavadinimas yra Lefkosija. O Nikosija sostinė imta vadinti dėl vienų iš salos kolonizatorių – prancūzų, kuriems ištarti originalų pavadinimą kažkodėl pasirodė pernelyg sunku. Po to kai 1974 m. Turkija užėmė šiaurinę salos dalį, teritorijas skirianti riba nubrėžta tiesiai per sostinę Nikosiją. Žaliąja zona vadinama riba tapo valstybine siena tarp Turkijos ir Kipro, todėl po Berlyno sienos griuvimo Kipro sostinė Nikosija yra vienintelė padalyta sostinė pasaulyje. Bent keliose vietose įrengti perėjimo punktai, tad pėsčiomis galima patekti ir į turkų valdomą islamiškąją miesto dalį. Tiesa, prireiks paso, kaip kad ir keliaujant į Turkiją – turėti su savimi vien tik ATK nepakaks.
Kelionės i Kipro miestus, kurortus
Kelionės i Kipro miestus, kurortus
Kipras yra graži ir įvairi sala, tad kad ir kur apsistotumėte – pietvakariuose įsikūrusiame Pafose ar pietryčiuose esančioje Larnakoje – verta pakeliauti ir po kitus Kipro kurortus. Štai Agia Napa kurortas, tituluojamas naktine salos sostine ir net vadinamas Kipro Ibisa, pritraukia daug šurmuliuojančio jaunimo ir šeimų su vaikais – pastarieji čia vyksta dėl seklių jaukių paplūdimių. Limasolis, Nikosija – pažinimo kryptys. O štai Pafosas dėl archeologinių kasinėjimų metu atvertų antikinių turtų apskritai tituluojamas muziejumi po atviru dangumi. Larnaka, Latchis patiks ieškantiems ramesnio ir kiek prabangesnio poilsio ant jūros kranto.
Poilsis Kipre pagal kiekvieno norus
Geriausi pasiūlymai į Kiprą
Paskutinė minutė
Paskutinė minutė
Atostogos su vaikais
Atostogos su vaikais
Poilsis dviems
Poilsis dviems
Viskas įskaičiuota
Viskas įskaičiuota
Tiesioginiai skrydžiai į Kiprą
TEZ TOUR skrydžius į Kiprą organizuoja tiek užsakomaisiais, tiek ir reguliariaisiais reisais
Poilsiautojai skraidinami į pietinę, Kiprui priklausančią, salos dalį – Pafoso (PFO) arba Larnakos (LCA) oro uostus. Iš Vilniaus ar Kauno keliaujantiems poilsiautojams siūlomi tik tiesioginiai skrydžiai – būna ir paskutinės minutės pasiūlymų. Skrydis iki Kiprą yra sąlyginai pigus ir trumpas – trunka apie 3 val. 30 min. TEZ TOUR galima įsigyti ne tik jau sukomplektuotą kelionę, bet ir kiekvieną jos ingredientą – atskirai. Tarptautinis kelionių organizatorius gali pasiūlyti vien skrydį, vien tik apgyvendinimą, vien tik pervežimą ar ekskursiją bei kitas paslaugas. Jei pageidaujate, TEZ TOUR darbuotojai sukomplektuos jums kelionę būtent iš konkretaus pageidaujamo apgyvendinimo, maitinimo, skrydžio – jo klasės ir datos, laiko, jums patogaus pervežimo iš oro uosto iki viešbučio ir kitų paslaugų. Ieškote pigių ar pigiausių skrydžių į Kiprą iš Kauno ar Vilniaus? TEZ TOUR juos jums suras.

TEZ TOUR atstovo komentaras


Kipras – tarp poilsiautojų iš Lietuvos viena mėgstamiausių šalių. Skrydžiai į Kiprą nebrangūs, todėl ir pati kelionė tampa prienama ir keliaujantiems didesnėmis šeimomis, ir senjorams, ir studentams. Kraštas gražus, gamta – saugoma ir išpuoselėta, o poilsiautojai saloje randa tai, ko pas mus nėra – šiltą mėlyną jūrą ir aukštus kalnus, gardžią Viduržemio regiono virtuvę bei natūralaus ir lėto pietietiško gyvenimo vaizdų. Kipras itin draugiškai sugyvena su gyvūnais, tad tiek naminės, tiek ir laukinės, tačiau prižiūrimos katės – vienas iš tipiškiausių Kipro vaizdų, atsidursiančių kas antroje jūsų Kipre pasidarytoje nuotraukoje. Kryptis verta tiesiog būti paplūdimyje, tačiau siūlanti ir pažinimą, taip pat aktyvias pramogas gamtoje ir net nišinį turizmą, pavyzdžiui, vaistažolių rinkimą, paukščių stebėjimą, kulinarines, vyno degustavimo programas. O kur dar religinis, architektūrinis, istorinis paveldas, tiesiog augte suaugęs su sala. Vis dėlto pats paveikiausias Kipro bruožas – tai žmonių charakteris. Kipriečiai nėra saldžiai meilūs, jie atviri, pakankamai tiesūs, tačiau sykiu tokie geri, tokie malonūs, vaišingi, jog po kiek laiko, praleisto saloje, net ima atrodyti, kad žmonės čia apdalyti kažkokiu padidintu gerumu. Kad saloje jie – geresni nei kur kitur pasaulyje. Matyt, būtent dėl žmonių šią salą įsimyli ir jaunas, ir senas, ir nori į Kiprą sugrįžti vėl ir vėl. Beje, kipriečiams lietuviai patinka ir atvirkščiai – saloje dirba ir gyvena nemaža lietuvių bendruomenė. Tad tikimybė Kipre būti pasveikintiems lietuviškai – labai didelė.

 

Vidutinė metinė oro temperatūra Kipre (Larnaka)

sausis
16°C
vasaris
17°C
kovas
19°C
balandis
23°C
gegužė
26°C
birželis
30°C
liepa
32°C
rugpjūtis
32°C
rugsėjis
30°C
spalis
27°C
lapkritis
22°C
gruodis
18°C

Vidutinė metinė vandens temperatūra Kipre (Larnaka)

sausis
18°C
vasaris
18°C
kovas
18°C
balandis
19°C
gegužė
22°C
birželis
26°C
liepa
29°C
rugpjūtis
30°C
rugsėjis
30°C
spalis
27°C
lapkritis
24°C
gruodis
21°C

Vilkite vėliavą į norimą vietą žemėlapyje
OK